banner38

Müzik indir

banner46

banner47

09 Temmuz 2020 Perşembe

5 farklı ülkeden 38 genç ilimizde sağlıklı yaşam çalışması yapıyor

Türkiye, İspanya, Romanya, Letonya ve Polonya’dan toplam 38 genç “Don’t Continue Smok-ing – Sigaraya Devam Etme!” isimli, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’na bağlı Türkiye Ulusal Ajansı (www.ua.gov.tr) tarafından desteklenen Erasmus+ Gençlik Değişimi projesi kapsamında ilimiz Kastamonu’da sağlık yaşam ve madde kullanımının yaşam kalitesinin üzerine etkileri ile ilgili çalışmalar yapıyor.

09 Ocak 2020 Perşembe 09:55
 5 farklı ülkeden 38 genç ilimizde sağlıklı  yaşam çalışması yapıyor
 

Türkiye, İspanya, Romanya, Letonya ve Polonya’dan toplam 38 genç “Don’t Continue Smok-ing  – Sigaraya Devam Etme!” isimli, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’na bağlı Türkiye Ulusal Ajansı (www.ua.gov.tr) tarafından desteklenen Erasmus+ Gençlik Değişimi projesi kapsamında ilimiz Kastamonu’da sağlık yaşam ve madde kullanımının yaşam kalitesinin üzerine etkileri ile ilgili çalışmalar yapıyor.

Türkiye, İspanya, Romanya, Letonya ve Polonya’daki sağlıklı yaşam için ülkelerinde yapılan çalışmaları paylaşan katılımcılar, gruplar halinde çalışıp yeni fikirler üretiyor. Aynı zamanda sigara ve madde kullanımının yol açtığı durumlarla başa çıkmanın yollarını tartışan gençler, bir spor dalı ile ilgilenmenin sağlık için çok önemli bir ayrıntı olduğu fikrine vardılar. Ayrıca katılımcı gençler sağlıklı bir yaşama sahip olmak için birçok egzersiz yapıp bunu pekiştirdiler.

Kastamonu Kalkınma Sağlık Çevre Eğitim ve Turizm Vakfı tarafından hazırlanan ve Zift Hayat Boyu Öğrenme ve Eğitim Derneği tarafından desteklenen gençlik değişimi projesi 3 Ocak 2020’de başlayarak 10 Ocak 2020 tarihinde sona erecek. Zift Hayat Boyu Öğrenme ve Eğitim Derneği Başkanı Av.Barış Baytok tarafından da desteklenen projede program süresi boyunca ülkemizdeki uygulamaları diğer ülkelere aktarıp ve onların ülkelerinde nasıl bir yol izlendiğini öğreniyor. Erasmus+ programı ve Türkiye Ulusal Ajansının sağlamış olduğu destek ile projeye katılan katılımcılar aynı zamanda birbirlerinin kültürlerini de yakından tanıma ve birbirlerinin dillerini öğrenme şansı yakalıyorlar. Bu sayede ön yargılarından arınan gençler, farklı ülke ve kültürlere bakış açılarını olumlu yönde geliştirerek birer dünya vatandaşı durumuna geliyor. (Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV