''5 BİN KİŞİYE İŞ İMKÂNI SAĞLANACAK”

Maslak Yeni Küçük Sanayi Sitesi'nde çıkan aksaklıkların giderilmesi konusunda her türlü adımın atıldığını kaydeden Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu ise, şöyle devam etti; '' Proje sabır isteyen uzun soluklu ve yüksek maliyetli bir proje

''5 BİN KİŞİYE İŞ İMKÂNI SAĞLANACAK”

Maslak Yeni Küçük Sanayi Sitesi'nde çıkan aksaklıkların giderilmesi konusunda her türlü adımın atıldığını kaydeden Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu ise, şöyle devam etti; '' Proje sabır isteyen uzun soluklu ve yüksek maliyetli bir proje. İki sanayi de şehrimizin ortasında kaldığından, bu iki sanayimizin de Maslak sanayi alanına taşınması şehrimizin geleceği açısından çok önemlidir. Buranın devreye girmesiyle yaklaşık 5 bin kişiye iş imkânı sağlanacaktır. 550 Milyon TL tutarında bir yatırımdan söz ediyoruz. Yaptığımız kamulaştırma işlemleri ve anlaşmalı satın almalarla birlikte toplam da 417 bin metre karelik alanı sanayi alanına kazandırmış olduk. Toplam sanayi alanı ise 758 bin metrekareye ulaştı. Yine 123 bin metrekarelik alanın da kamulaştırma işlemleri devam etmektedir. Bunu da en kısa sürede tamamlayacağız” dedi.

“ARTIK ÖNÜMÜZÜ DAHA NET GÖREBİLİYORUZ''

Belediye Meclisi tarafından Nisan ayı içinde alınan kentsel dönüşüm kararın hakkında değerlendirmelerde bulunan Vidinlioğlu; “Belediyemizin her bir sanayi için aldığı kentsel dönüşüm kararı, sürecin bir parçasıdır. Bu bizim keyfi aldığımız bir karar değil. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ile yaptığımız anlaşma gereği bu böyle olmuştur. Yani belediye meclisi kendi kafasına göre bir dönüşüm kararı almış değildir. Ama bilinmesi gereken en önemli konulardan bir tanesi, bu karar nihai bir karar değildir. Bu kararda bir takım düzenlemeler yapabiliriz. Baktık bazı kafa karışıklıkları var, meclisimiz de bununla ilgili bir komisyon kurduk. Bu komisyonumuz çalışmalarını sürdürüyor ve en kısa sürede de sanayi esnafımızın tamamı bilgilendirilmiş olacak. Buradan şunun sözünü veriyorum, bir tane bile esnafımızın bu işten zarar görmesine asla müsaade etmeyeceğim, asla… Bundan emin olun. Biz verdiğimiz sözü tutarız. Kimsenin zerre zarar görmesine müsaade etmeyeceğiz. Bu konuda herkesin anlayış göstermesi lazım. Pandemiden dolayı süreç uzayabiliyor. Sanayimizle ilgili ben de görüşmeler yapacağım. Bu süreci birlikte götüreceğiz. Bu konuda her zaman bize ulaşabilir ve bilgi alabilirsiniz. Bu konuda yüzdük yüzdük sonuna geldik. Şehrin ortasındaki sanayi alanlarının bir şekilde mutlaka dönüşüme tabi tutulması lazım. Bazı iş kodları Maslak kapsamında değil, bununla ilgili de bir alternatif oluşturduk, inşallah onu da en kısa sürede sizlerle paylaşacağız. Artık önümüzü daha net görebiliyoruz. Bundan sonraki süreci sizlerin de desteğiyle daha rahat götürebileceğimize inanıyoruz. İyi niyeti ve birbirimizi anlamayı kaybetmediğimiz sürece yapamayacağımız hiçbir iş yoktur” sözlerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER