5 bin kişinin katıldığı toplu iftar yemeğinde konuşan MHP İl Başkanı Yüksel Aydın TÜRKİYE’Yİ ÇOK BÜYÜK SIKINTI BEKLİYOR!

Taşköprü Belediyesi’nin Kastamonulu hayırsever işadamı Cengiz Aygün’ün katkılarıyla düzenlediği “Birlik ve Beraberlik” iftar programına 5 bin kişi katıldı.

  5 bin kişinin katıldığı toplu iftar yemeğinde konuşan MHP İl Başkanı Yüksel Aydın  TÜRKİYE’Yİ ÇOK BÜYÜK SIKINTI BEKLİYOR!
banner72


Taşköprü Belediyesi’nin Kastamonulu hayırsever işadamı Cengiz Aygün’ün katkılarıyla düzenlediği “Birlik ve Beraberlik” iftar programına 5 bin kişi katıldı.

Kapalı Pazar Yeri’nde düzenlenen ve ilçe halkının yoğun katılımıyla gerçekleşen “Birlik ve Beraberlik” iftar programın da Kuran-ı Kerim tilaveti okunarak, ilahiler söylendi. Akşam ezanın okunmasıyla birlikte, 5 bin kişi aynı sofrada iftarını açtı.

Programda konuşan Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Yüksel Aydın, “Bu güzel akşamı düzenleyen herkesin emeğine sağlık” diyerek 23 Haziran’da İstanbul’da yapılacak seçimlere de değinerek gurbetteki Taşköprülülerin Cumhur İttifakına sahip çıkmasını istedi.

Aydın ayrıca; “Taşköprü’de birlik beraberlik bugünkü ‘Birlik ve Beraberlik’ iftarıyla ve bu geniş katılımla bir kez daha teyit edilmiş oldu. Biz ne dedik, Kastamonu’da  Kastamonu halkıyla, Taşköprü’de Taşköprü halkıyla var olacağız, onlarla bir olacağız, onlarla beraber olacağız. Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkanları olarak sizlere söylediğimiz her sözü  yerine getirmeye gayret ediyoruz. Özellikle bu konuyu arz etmek istiyorum. Değerli Taşköprülüler; Biliyoruz ki İstanbul’da  akrabalarınız, arkadaşlarınız var. Bütün tanıdıklarınızı dostlarınızı arayın Türkiye için önemli olan bu seçimde destek olmanızı bekliyorum. Cumhur İttifakı adayı olan Binali Yıldırım beye  Kastamonulu olarak mutlaka destek olmak zorundayız. Karşımızda öyle bir grup var ki, İstanbul’u ele geçirirlerse Türkiye’yi çok büyük sıkıntı bekliyor. Onun için Kastamonulular olarak, Şerife Bacının torunu olarak, evlatları olarak, Halime Çavuşun evlatları olarak, Kurtuluş Savaşında nasıl mücadele ettiysek, İstanbul seçimlerinde de mücadele edeceğiz” dedi.

Kastamonu Belediye Başkanı Dr. Galip Vidinlioğlu’da “İftar programında önce Taşköprü’ye geldim. Belediye Binasına girerken duygu dolu anlar yaşadım. Bir Taşköprü Belediyecisinin oğlu olarak. Hemen akabinde Şaban emmi geldi ‘evladım Allah razı olsun, sayenizde 10 yaş gençleştim. Lisede talebeydiniz benim oğlum Ahmet ile bir avuç delikanlıydınız. Rabbim bu günleri gösterdi ya şükürler olsun.’ Bizim hareketimiz dualı bir hareket, bugünleri gösteren Rabbime şükürler olsun, Allah birlik ve beraberliğimizi hiç bozmasın” dedi.

Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal’da, “Ben aileniz olmaya geldim ve ailenizim. Birlik ve beraberliğimiz daim olsun. Siz nasıl bir oğlunuzu seviyorsanız beni de bir oğlunuz olarak görün. Bizlere bu güzel geceyi düzenlememizde katkısı bulunan Kastamonulu iş adamımız Sn. Cengiz Aygün’e teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Taşköprü İlçe Başkanı İsmail Berber ise, “Bu anlamlı gecede sizlerle buluşmanın mutluluğu içerisindeyim. Birlik ve beraberlik için çıktığımız bu yolda Allah birliğimizi bozmasın” dedi.  Protokol konuşmalarının ardından, Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal, düzenlenen iftar programında katkıda bulunan Kastamonulu iş adamı, Cengiz Aygün’e  katkılarından dolayı teşekkür ederek plaket taktim etti. Taşköprüspor Kulübü Başkanı Aydın Ekinci, Aygün’e Taşköprüspor forması ve atkısı taktim etti.

Programa Taşköprü Kaymakamı Ercan Çiçek, Milliyetçi Hareket Partisi Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın, Kastamonu Belediye Başkanı Dr. Galip Vidinlioğlu, Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal ve hayırsever işadamı Cengiz Aygün, il ve ilçe protokolünün yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.   

H. Sefa Yılmaz/Taşköprü

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2019, 10:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER