'5 bin kişinin hayatına direkt dokunuyoruz'

Vali Avni Çakır Hanönü ilçesinde faaliyet gösteren ACACİA Bakır Madeni işletmesinde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı

'5 bin kişinin hayatına direkt dokunuyoruz'

Vali Avni Çakır Hanönü ilçesinde faaliyet gösteren ACACİA Bakır Madeni işletmesinde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

Vali Çakır, Kaymakam Hasan Ali Kurt, Belediye başkanı Serkan Uçar ve beraberindekiler ile birlikte Hanönü ilçesinde faaliyet gösteren Türkiye’nin en modern bakır flotasyon tesisleri ve maden açık ocaklarında incelemelerde bulunarak yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Maden girişinde ACACİA CEO’su Zeki Sayılır ve yetkililer tarafından karşılanan Vali Çakır tesislerde çalışmaları izledi.

Şirketin CEO’su Zeki Sayılır Vali Çakır’a çalışmalar hakkında geniş bilgiler verdi.Sayılır, çalışmaları anlatırken, şirketin 300 milyon dolar yatırım ile kurulduğunu, yıllık 2 milyon ton cevher işleme kapasitesine sahip olduğunu yıllık yaklaşık 100 bin ton bakır konsantresi üretip ihraç ettiklerini belirtti. Şirket CEO’su Zeki Sayılır, Acacia bakır madeninin alt işverenler ile birlikte yaklaşık 1.000 kişiye doğrudan istihdam sağladığını dolaylı olarak 5.000 kişinin hayatına direk dokunduklarını ve bundan çok memnun olduklarını belirtti.

Şirketin Covid -19 aşılama kampanyası kapsamında kısa sürede %80 aşılanma oranına sahip olunduğunu belirten Sayılır,covid -19 tedbirlerini en üst düzeyde uygulanarak çalışanların sağlıklarını koruduklarını söyledi. Sıcak bir ortamda geçen saha ziyareti ve tesis incelemeleri ardından günün anısına Kastamonu Valisi Avni Çakır’a plaket takdim edildi. Vali Avni Çakır Acacia maden işletmelerinin tesislerinden ve ülkemize kattığı değerlerden çok etkilendiğini belirterek şirket yetkililerine teşekkür etti. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER