banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
24 Mayıs 2019 Cuma

5 BİN 500 KİŞİYLE İFTAR

Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Kuzeykent Mahallesi’nde 5 bin 500 kişiyle birlikte iftar açtı. İftarda konuşan Babaş, son günlerde ülkemizin üzerinde oynanan oyunları birlik ve beraberlik içerisinde aşacaklarını kaydetti.

28 Mayıs 2018 Pazartesi 14:34
5 BİN 500 KİŞİYLE İFTAR
 Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Kuzeykent Mahallesi’nde 5 bin 500 kişiyle birlikte iftar açtı. İftarda konuşan Babaş, son günlerde ülkemizin üzerinde oynanan oyunları birlik ve beraberlik içerisinde aşacaklarını kaydetti. 

Turkcell sponsorluğunda Kastamonu Belediyesi tarafından Kuzeykent Kapalı Pazaryerinde iftar programı düzenlendi. İftara katılan 5 bin 500 kişiyle birlikte orucunu açan Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, “Birlik, beraberlik ve kardeşlik iftarımıza teşriflerinizden ötürü teşekkür ediyorum. Böyle bir iftar sofrasında iftar açmak inanın herkese her zaman nasip olmaz. Böyle kardeşlik, böyle dostluk, böyle birliktelik ve beraberliği görmek bizler için çok onur verici ve gerçekten bizleri gururlandırıcı oluyor” dedi. 
Kastamonu Belediyesi tarafından Kuzeykent Pazaryerinde her akşam Ramazan ayı boyunca iftar programlarının devam edeceğini belirten Başkan Babaş, “Üniversitemizde okuyan öğrencilerimiz var. Öğrencilerimiz, buraya gelerek iftarlarını açabilirler. Dileyen vatandaşlarımızda buraya gelerek iftarlarını açabilirler. Vatandaşlarımızı ve öğrencilerimizi burada görmekten bizler onur ve gurur duyarız” dedi. 
Son günlerde ülkemizin birlikteliğine ve beraberliğine yönelik saldırıların olduğunu belirten Babaş, “Özellikle son günlerde böyle birliktelik ve beraberliklere ihtiyacımız var. Ama hiçbir zaman emellerine ulaşamayacaklar. Çünkü biz, biriz ve beraberiz. Toprak, vatan, devlet, bayrak ve ezan olduğu sürece bu birlikteliğimiz en üst seviyede süreceğine inanıyorum. Hiçbir kimse bizim bu birlikteliğimizi bozamayacaktır. Baktığımız zaman sürekli ülkemizin üzerinde çeşitli oyunlar oynanıyor. Ülkemizin etrafı sarılmaya çalışılıyor. Ama biz, millet olarak bu güzel birlikteliğimizi devam ettirdiğimiz sürece bu oynanmak isteyen oyunların hepsini bir bir Allah’ın izniyle bozuyoruz. Hiçbir zaman bu birlik ve beraberliğimizi bozmayarak bunların üstesinden geleceğiz inşallah” diye konuştu. 
Kastamonu Belediyesi olarak güzel çalışmalara ve büyük yatırımlara imza atmaya devam ettiklerini de ifade eden Babaş, “Belediyemizin çalışmalarını şehrimizin her yerinde görebilirsiniz. 20 yıl önce Kuzeykent diye bir yer yoktu. Fakat günümüzde gelinen noktada ilimizin en büyük mahallelerinden birisi olarak her geçen gün daha gelişen ve büyüyen bir mahallemiz olmaya devam ediyor. Bizde, yerel yönetimler olarak Kuzeykent’e elimizden geldiğince destek vermeyi sürdürüyoruz. Kuzeykent’i daha da güzel hale getirmek için tüm çabamızla çalışıyoruz. 4 yıldır iftar programlarımıza sponsor olan Turkcell’e ve hayırsever vatandaşlarımıza sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 
İhtiyaç sahibi aileleri de unutmadıklarını ve her zaman yardımcı olduklarını söyleyen Babaş, “Sadece Ramazan ayında değil, yılın 12 ayında ihtiyaç sahibi ailelerimizin yanındayız” (iha)


Anahtar Kelimeler: 5 BİN 500 KİŞİYLE İFTAR

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV