'47 sağlıkçı pozitif'

SAĞLIK-SEN Şube Başkanı Mehmet Öz, beraberinde sendika üyeleriyle birlikte AK Parti İl Başkanlığına yeniden seçilen Doğan Ünlü’yü ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundu

'47 sağlıkçı pozitif'

 

SAĞLIK-SEN ŞUBE BAŞKANI MEHMET ÖZ AÇIKLADI

'47 sağlıkçı pozitif'

SAĞLIK-SEN Şube Başkanı Mehmet Öz, beraberinde sendika üyeleriyle birlikte AK Parti İl Başkanlığına yeniden seçilen Doğan Ünlü’yü ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundu. Ziyarette konuşan Şube Başkanı Mehmet Öz, Kastamonu’da şu anda aralarında doktor ve hemşirelerin de olduğu 47 sağlık çalışanının testinin pozitif olduğunu ve zor şartlarda altında sağlık çalışanlarının hizmet verdiğini kaydetti.

ÖZ: “SAĞLIK-SEN AK PARTİ İKTİDARINA SİPER OLDU”

AK Parti İl Başkanlığında gerçekleşen ziyarette açıklamalarda bulunan Sağlık-Sen Şube Başkanı Öz, 2020 yılının çok zorlu bir süreçle başladığına işaret ederek; “Çığ, afet derken Çin’de ortaya çıkan kovid-19 salgını oldu. Bundan da etkilenen halkımızdan daha çok sağlık personeli oldu. Herkes anasından babasından kaçarken, anası, babası evladından kaçarken sağlık personeli onlara can yeleği olmaktan kaçınmadı. 2002 yılında başlayan AK Parti iktidarının 19 yıllık bir sürecinde Sağlık-Sen, hiçbir istikrarın bozulmaması noktasında mevcut hükümete siper olmuştur. Sağlıkçılar, sağlık ordusu savaşırken hastalıklarla yokluklarla, AK Parti’de 2002 yılından bu yana yaşanabilir, güzel bir dünya, güzel bir ülke olmak için var gücüyle çalışıyor. Tabii ki sizlerde bir dönem başkanlık yapıp tekrar seçilmenizden ötürü bizler çok sevindik ve onur duyduk. Her zaman sağlık çalışanlarının sıkıntısından her zaman koştunuz, telefonla olsun, ziyaret ederek olsun. Bununla birlikte Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmasındaki emekleriniz için de teşekkür ederiz. Bundan sonraki süreçte sağlık çalışanlarının yanında olacağınızı umut ediyoruz. Kastamonu’da şu anda sağlık alanında il genelinde bir sıkıntı yok ama sağlıkçılarımızın büyük bir sıkıntısı bulunuyor. Kreşler kapalı, okul öncesi okullar kapalı. Bu noktada sağlıkçılar, eşi çalışıyorsa, kendisi de çalışıyorsa, çocuklarına bakacak bakıcı yok. Şu anda emin olun sağlıkçıyım dediğinizde insanlar asansöre bile binmiyor. Ama sağlıkçılarımız, 1 insan canı kurtarabilmek için cansiperane çalışıyor. Şu anda hastanemizde 47 sağlık personelinin testi pozitif çıktı. Sağlık çalışanlarımız, mücadele etmekte güçlük çekiyor, lütfen bizler de sağlık çalışanlarımıza yardımcı olalım” dedi.

ÜNLÜ: “UĞURLU HASTANESİYLE İLGİLİ BÜTÜN İMKANLARI ORTAYA KOYDUK”

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü ise; “3 yıllık görev sürecinde özellikle sağlık alanında ilimiz için neler yapabiliriz, bu sıkıntıları nasıl giderebiliriz diye sürekli bakanlıklarımızla görüşmeler yaptık. Öncelikle Tıp Fakültesinin hayata geçirilmesiyle ilgili Eğitim ve Araştırma Hastanesi projemiz vardı. Sayın Cumhurbaşkanımızın da bulunduğu il başkanlığı toplantısında Kastamonu adına söz alarak sayın Cumhurbaşkanımızdan Kastamonu’nun Eğitim ve Araştırma Hastanesi olması nedeniyle talepte bulunmuştuk. Allah’a şükür geldiğimiz süreçte Eğitim ve Araştırma Hastanemiz hizmete girdi. İlimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Hacettepe Tıp Fakültesi olarak hayata geçirilmesi için uzun yıllar bekledikleri fakat hayata geçmeyince Kastamonu Tıp Fakültesi Hastanesi olarak değiştirilen binaların bakım ve onarım çalışmalarını hallettikten sonra ek hizmet binası olarak hizmet vereceğine işaret eden Başkan Ünlü, “İnşallah bu sayede yeniden bir sağlık alanında yeni bir binaya kavuşmuş olacağız. Bununla da bitmiyor, yine bizim üniversitemize bağlı eğitim-öğretim görülecek binamız var. Burası da yaklaşık yüzde 85 seviyesinde. Geçtiğimiz günlerde yine ziyarette bulunduk, ödenek talebimiz oldu. Burasını da en yakın süreçte tamamlamayı hedefliyoruz. Tıp Fakültesinde okuyan öğrencilerimiz, bu dönemle birlikte Kastamonu’da eğitim öğretime başladılar. Bunun yanında Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanemiz bizlerin çok eski, ekonomik ömrünü tamamlamak üzere olan bir bina. Geçtiğimiz hafta itibariyle binamızın proje ihalesini gerçekleştirdik. Şu an hastanemizin yatak kapasitesi 150 ama biraz daha zorlamayla 200 gibi kullandığımız fakat yeni hastanemizde 250 yatak kapasitesine sahip olacak. Son derece modern, günümüz çağdaş yapısına uygun bir bina şeklinde inşallah yapılacak. Proje ihalesi yapıldı, belirli bir süre geçtikten sonra akabinde yapım ihalesi gerçekleşecek. İnşallah onu da bir an önce hayata geçirmek istiyoruz. Bunun yanı sıra ilçe devlet hastanelerimizin yeni modern bir şekilde hayata geçirilmesi bizler için son derece önemliydi. Cide Devlet Hastanesinin şu an yapımı devam ediyor, Bozkurt Devlet Hastanesinin yapımı şu an devam ediyor, Küre Devlet Hastanemizin yapımı devam ediyor, onun dışında Ağlı ve Doğanyurt’ta Aile Sağlığı Merkezi binalarımız devam ediyor. Bitme aşamasına gelen çok sayıda binamız var, yakında bunların açılışını inşallah birlikte gerçekleştireceğiz. 112 binamız yakında hizmete geçecek. Hedefimiz, özellikle Uğurlu ve Ballıdağ Hastaneleri, zaman zaman gündeme geliyor. Uğurlu Hastanesi konusunda çalışmalarımız sürüyor. Uğurlu Hastanesiyle ilgili devletimizin ve siyasetin yapacağı bütün imkanları ortaya koyduk. Bir takım ilerlemeler var, önümüzdeki günlerde inşallah biraz daha iyi bir noktaya gelmiş olacağız. Ballıdağ Hastanesiyle ilgili özel bir yatırımcı talepte bulundu, onunla ilgili bakanlığa başvuru yapıldı planlanmasıyla ilgili, inşallah yakın zamanda kira sözleşmesiyle ilgili ihaleye çıkılacak. İnşallah oraya da hayırlı bir yatırımcı gelir. Bu sayede ilimize güzel bir yatırım daha gelmiş olur” diye konuştu.

“SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZIN FEDAKARLIKLARINI HİÇBİR ZAMAN UNUTMAYACAĞIZ”

İl Başkanı Ünlü, şöyle devam etti; “Bizler, özellikle pandemi döneminde personel konusunda zorlandık. Sağlık çalışanlarımız, gece gündüz demeden hizmet ediyorsunuz. Bir karşılık beklemeden gece gündüz mesai gözetmeksizin çalışan sağlık çalışanlarımızı yürekten kutluyorum. Önemli bir süreçteyiz, bizler evlerindeyken sizler canınızı ortaya koyuyorsunuz. Nöbetten çıkıp evinize değil, farklı yerlere gidip kalıyorsunuz. Büyük fedakarlıkta bulunuyorsunuz. Hatta bazılarınızın testi pozitif çıkmış durumda, hepsine acil şifalar diliyorum. Ülkemizde ve dünyada önemli bir süreç yaşanıyor, sizlerin göstermiş olduğu vazifeler son derece kıymetli ve değerli. Bunu ne insanlarımız unutur ne de ülkemiz unutur. Bizler hiçbir zaman bunları unutmayacağız. En yakınımızın bile yanında yer almadığımız bir zamanda sizler, onlar nefes alsın diye yanlarında bulundunuz. Sizler, o elbiselerin altında, maskelerin içinde nefes almakta zorlanırken bizlere nefes olmak için gece gündüz demeden koşturuyorsunuz. Allah hepinizden razı olsun. Sizlerin gayret ve çabalarıyla dünyaya örnek olabilecek şekilde devletimizin sağlık alanında alt yapıya verdiği destekle birlikte bu sürece en iyi şekilde bugünlere kadar getirdik. Bugün dünyanın en gelişmiş ülkelerine, Avrupa’ya baktığınızda sağlık alanında onların tel tel döküldüğünü gördük. Şükürler olsun sağlık ordumuzun güçlü ve fedakar çalışmaları hem de devletimizin bugüne kadar yapmış olduğu sağlık alanındaki alt yapı çalışmaları neticesinde bu süreci en az hasarla hep birlikte atlatıyoruz.”

“HEM İLİMİZDE HEM DE ÜLKEMİZDE HEM DE DÜNYADA VAKALAR ARTIYOR”

Son dönemde korona virüs vakalarının hızlı bir şekilde hem Kastamonu’da hem Türkiye’de hem de dünyada artış gösterdiğine dikkati çeken Başkan Ünlü, “Şu anda vakalar pik yapmış durumda. Bununda üstesinden geleceğiz inşallah. Halkımızın, alınan tedbirlere riayet etmelerini bekliyoruz. Devletimiz elinden gelen her şeyi yapıyor. Siz sağlık çalışanlarımız zaten yapabilme kapasitenizin üzerinde her şeyi yapıyorsunuz, burada da halkımızın üzerine büyük görevler düşüyor. Bu tedbirlere riayet edelim, alınan tedbirlere uyalım. Bu süreci inşallah hep birlikte en az seviyede vakaları tutarak atlatmayı bekliyoruz. İnşallah önümüzdeki günlerde birinci fazda aşı çalışmaları başlayacak. Bu aşı çalışmalarının faydalarını inşallah ilerleyen dönemlerde göreceğiz. Şu an bir imtihan dünyasındayız. Bir imtihandan geçiyoruz, bizleri de imtihandan geçenlerden nasip eylesin. Bu zorlu süreçte sağlık çalışanlarımızın her zaman yanındayız. Sağlık Sen Başkanımız, zaman zaman istek ve taleplerini bizlere iletiyor. Bizler de çözümü noktasında çaba sarf ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZA KREŞ KONUSUNDA ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR”

Korona virüse yakalanın sağlık çalışanlarına acil şifalar dileyen Doğan Ünlü, şöyle konuştu; “Kreş konusunda çalışmalarımız sürüyor. Valiliğimizle yakın bir zamanda görüşeceğiz. Eşi ile birlikte çalışanlar var, bu çalışanlarımızın evlatları da bulunuyor. Bu yavrucakları da tabi ki sizlerin emanet edebilecekleri güvenli bir yer olması gerekiyor. Bu konuyla ilgili elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Özellikle kovide yakalanan veya kovid ile temaslı olan ve çalışamayan sağlık çalışanlarımızın da yerine sizler, kat ve kat çalışarak onların eksikliğini gidermeye çalışıyorsunuz. Bu konuyla ilgili daha önceden girişimde bulunduğumuz Milli Eğitim Müdürlüklerinde TYP’li olarak çalışanların hastanemizde işe başlamaları konusunda görevlendirme oldu. Bu kolay bir süreç değil. Hem sağlığımızı tehdit ediyor hem de ekonomik olarak bizleri dar boğaza sürüklüyor. Şükürler olsun üçüncü çeyrekteki büyümemiz 6,7 oldu. Bu ülkemizin ne derecede dayanıklı ve büyük olduğunu göstermiş oluyor. Belki hasta oluyoruz, belki zor dönemden geçiyoruz, belki uykusuz kalıyoruz ama bu günleri elbette atlatacağız. Sizlerin dertleri bizlerinde dertleri oluyor. Tekrar İl Başkanı seçilmemden ötürü bizleri ziyaret etmenizden ötürü sizlere tekrar teşekkür ediyoruz. Her zaman sizlere nasıl destek olabiliriz diye mücadelemiz sürecek. Sizlerin yaşadığı her sıkıntı bizleri üzer, bu yüzden sizlerin yaşadığı her sıkıntıyı çözmez bizlere mükelleftir.” (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2020, 10:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER