banner38

banner39

banner46

banner47

22 Kasım 2019 Cuma

35 MUHTAR KATILIM BELGESİ ALDI

İçişleri Bakanlığı’nın talimatlarıyla Valilik tarafından 31 Mart yerel seçimleri sonrasında seçilen muhtarlara Yerel Yönetimler Eğitim Semineri verildi. Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen tören ile merkez, Tosya ve Devrekani’den seminere katılan 35 muhtar katılım belgesi aldı.

27 Haziran 2019 Perşembe 10:27
35 MUHTAR KATILIM BELGESİ ALDI
 

İçişleri Bakanlığı’nın talimatlarıyla Valilik tarafından 31 Mart yerel seçimleri sonrasında seçilen muhtarlara Yerel Yönetimler Eğitim Semineri verildi. Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen tören ile merkez, Tosya ve Devrekani’den seminere katılan 35 muhtar katılım belgesi aldı.

Gerçekleşen törene Vali Yaşar Karadeniz, CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, Garnizon Komutanı Personel Albay Gamze Aydoğdu, Belediye Başkan Vekili Mehmet Yurt, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, Devrekani Kaymakamı Samet Serin, muhtarlar ve davetliler katıldı.

YURT: HEP BİRLİKTE KASTAMONU’YA HİZMET EDECEĞİZ

Törende konuşan Belediye Başkan Vekili Mehmet Yurt, 31 Mart seçimlerinde seçilen muhtarlara başarılar diledi. Yurt, “Hayatımızın her noktasında öğrenmek vardır, eğitim vardır. Hayatımızın her noktasında bir şeyler öğreniyoruz, öğrenmeye de devam edeceğiz. Muhtarlar bizim değerlerimiz. Muhtarlarımız Kastamonu Belediyesi’nin gözü, kulağı olacaklar. Onlarla beraber, hep birlikte Kastamonu’ya hizmet edeceğiz. Onlara görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.

BALTACI: DAHA FAZLA KUCAKLAŞIP BİRLİKTE SİYASET YAPALIM

CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı ise, şöyle konuştu: “23 Haziran seçimlerini bitirdik. Sonuçları ilan edildi. Seçimlerde ben şunu öğrendim. Toplum artık daha fazla siyasete katılmak istiyor. Daha fazla şeffaflık ve daha fazla kucaklaşmak istiyor. Önümüzde olağan şartlarda 4 yıl seçimsiz bir dönem var. Bu yerel seçimlerle birlikte önümüzdeki dönem siyasette yerel yönetimlerin ağırlığı giderek artacak. Bunun en önemli dayanaklarından biri de muhtarlar olacak. Muhtarların siyasete katılması çok daha önemli olacak. Hepinizin gönlünde bir siyasi parti olabilir, olmakta zorundadır. Sizi seçenler sorunlarının daha fazla dillendirebilmek, temsil edebilmek için siyasete katılmanız gerektiğini düşünüyorum. Muhtarlarımız bazen siyasetten beklentilerini en aşağı indiriyorlar. Bazen bir park, bazen bir kaldırım istiyorlar. Elbette bunların da yapılması lazım ama Kastamonu ve ülkenin birikmiş sorunlarında daha fazla işbirliği yapmaları gerekiyor diye düşünüyorum. Daha fazla işbirliği yapalım, daha fazla kucaklaşıp birlikte siyaset yapalım diyorum.”

KARADENİZ: BU SEMİNER MUHTARLARIMIZ İÇİN ÖNEMLİ

“31 Mart seçimlerinden sonra özellikle yerel yönetimlerimizde önemli değişiklikler oldu” diyen Vali Yaşar Karadeniz de şöyle konuştu: “Yeni seçilen muhtarlarımıza İçişleri Bakanlığımızın da talimatı doğrultusunda değişik kurumların görev alanlarıyla ilgili muhtarlarımıza görev alanları ve yetkilerinin anlatıldığı seminer düzenlendi. Tosya, Devrekani ve merkezde seminer tamamlandı. Bazı ilçelerimizde halen devam ediyor. Bu seminerin muhtarlarımız açısından ve hizmet ettiği vatandaşlar açısından önemli olacağını düşünüyorum. Bu seminerin kamu kurum ve kuruluşları ile muhtarlarımız arasında daha sıcak bir köprünün kurulmasına vesile olmasını diliyorum.”

Muhtarlara verilen katılım belgelerinden sonra Yerel Yönetimler Eğitim Semineri son ders ile tamamlandı.

Tuğçe Yerdelen

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV