banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
25 Mayıs 2019 Cumartesi

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

Kastamonu’da 24 Kasım Öğretmenler Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kastamonu Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen program, Şehit Şerife Bacı ve Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başladı. Çelenk sunumunun ardından okunan İstiklal Marşı’ndan sonra program, Kastamonu Halk Eğitim Merkezinde devam etti.

26 Kasım 2018 Pazartesi 09:41
  24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

 

Kastamonu’da 24 Kasım Öğretmenler Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kastamonu Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen program, Şehit Şerife Bacı ve Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başladı. Çelenk sunumunun ardından okunan İstiklal Marşı’ndan sonra program, Kastamonu Halk Eğitim Merkezinde devam etti. 
Kastamonu Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen programa
Vali Yaşar Karadeniz ve eşi Zehra Karadeniz, Personel Albay Gamze Aydoğdu, Belediye Başkan Vekili Ahmet Sevgilioğlu, Vali Yardımcısı Vedat Yılmaz, Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak, Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu, kurumların temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Özlem Burma Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerinden Nurşen Çift, mesleğe yeni başlayan öğretmenler adına bir konuşma yaptı. Emekli öğretmenler adına ise emekli Halk Eğitim Müdürü Yaşar Abasıyanık konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu ise, yaptığı konuşmada, “Öğretmen içinde yaşadığı toplumun insanları bilgisizlik ve cehaletin karanlığından aydınlığa, uygarlığa çıkarmak için çabalayan uğraş verendir. Işığın karanlığı aydınlatması gibi öğretmenler de kutlu gövdesiyle bilgisizliği ve cehaleti gidermektedir. Yine öğretmenlik; Güzel ülkemin her köşesinde eğitim aşkıyla çırpınırken vatanı ve bayrağı için şehit olmayı öğretmen ve Ömer Halis Demirleri yetiştirme sanatıdır. Fedakar öğretmenlerimizin yetiştirdiği bu nesil 15 Temmuz gecesi, ilkesine, milletine ve bayrağına sahip çıktığını dosta ve düşmana bir kez daha göstermiştir” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından şiirlerin okuması, mesleğe yeni başlayan öğretmenlerin yemin töreni, emekli öğretmenler ve Milli Eğitim çalışanlarına Hizmet Şeref belgelerinin verilmesi, öğrenciler arasında düzenlenen kompozisyon, şiir ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ve Öğretmen Marşı ile sürdü.

Öğretmenler Günü kutlamaları akşam Orhan Şaik Gökyay Güzel Sanatlar Lisesinin organize ettiği, ilimizin çeşitli okullarından öğretmenlerin oluşturduğu “Öğretmenler Korosu” konseri ve öğrencilerin yaptığı eserlerin sergilemesiyle devam etti. 

KARADENİZ: ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ TEBRİK EDİYORUM

Konser ve serginin gezilmesinden sonra kısa bir konuşma yapan Vali Karadeniz, “Öncelikle böyle bir koroya sahip olduğumuz için Kastamonu olarak şanslı olduğumuzu düşünüyorum. Gerçekten bu akşam burada Türk Sanat Müziğinden çok güzel parçalar söylediler. Bizi bugün ile geçmiş arasında götürüp getirdiler. Kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum ve bu vesile ile bir kez daha bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Tuğçe Yerdelen

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV