‘2022’de sayı artırılmalı’

Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü'nün köylerdeki eski elektrik tesisatlarının yenilenmesi için gösterdiği çaba sonuç vermeye başladı.

‘2022’de sayı artırılmalı’
banner72

Konuya müdahil olan Devlet Eski Bakanı Murat Başesgioğlu da, projede olumlu gelişmeler olduğunu söyleyerek, önümüzdeki yıl içerisinde de bu sayının artacağını kaydetti.

Başesgioğlu, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede şimdiye kadar 600 evin tesisatlarının yenilendiğini hatırlatarak, 100 kadar evin de yenileme işlemlerinin devam ettiğini söyledi.

Murat Başesgioğlu, şu ifadelere yer verdi; “Yetkililerden aldığım son bilgiye göre bu kapsamda; 600 evin yenilenmesi tamamlanmış, 100 kadar hanenin de yenilenme işlemleri devam etmektedir. Bu projenin hayata geçirilmesi için çaba gösteren sayın Valimize, Orman Bölge Müdürlüğümüze, İl Genel Meclisimize, muhtarlarımıza ve vatandaşlarımıza

teşekkür ederim. Projenin uygulanmasındaki sorunlar, yaşadığımız afetler gibi nedenlerden ötürü, yenilenen ev sayısı beklentilerin altında olmuştur. Önümüzdeki yıl, sayının artırılması için elbirliğiyle çalışmamız gerekecektir.” (CNGHaber.com)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER