Müzik indir

01 Mart 2021 Pazartesi

'Milletin cebinde para yok'

2020'de 48 bin vakaya müdahale edildi

İlimize tahsis edilen 6 yeni ambulansla birlikte ambulans sayımız 65’e yükseldi

21 Ocak 2021 Perşembe 10:52
2020'de 48 bin vakaya müdahale edildi
 

İlimize tahsis edilen 6 yeni ambulansla birlikte ambulans sayımız 65’e yükseldi

2020'de 48 bin vakaya müdahale edildi

SAĞLIK Bakanlığı tarafından Kastamonu’ya 6 yeni ambulans tahsis edildi. Yeni ambulanslarla birlikte ilimizdeki ambulans sayısı 65’e yükseldi. Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen ambulansların teslim törenine; Vali Avni Çakır, AK Parti Milletvekili Metin Çelik, Belediye Başkanı R. Galip Vidinlioğlu, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İl Jandarma Komutanı Albay Mücahit Avkıran, İl Genel Meclisi Başkanı Güray Parçal, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, MHP İl Başkanı Emin Çınar ve İl Sağlık Müdürü Dr. Yüksel Kutlu’nun yanı sıra Sağlık Müdürlüğü personelleri de katıldı.

ÇAKIR: “İL OLARAK CİDDİ BİR RAHATLAMAYA KAVUŞTUK”

Kurdele kesimiyle başlayan törende konuşan Vali Avni Çakır, Kastamonu’da sağlık çalışanlarının pandemi sürecinde yoğun mesai harcadıklarını belirterek; “Onların üstün özverili çalışması ve halkımızın da desteğiyle il olarak ciddi bir rahatlamaya kavuştuk inşallah. Sağlık hizmetlerimizin tüm vatandaşlarımıza eşit konforda sunulması maksadıyla, araç parkımızın da yenileme çalışmaların sonucu olarak ilimize tahsis edilen ambulansları teslim aldık. Bu ambulanslarımızı, ilçelerimizden başlamak üzere tahsis ettik. Vatandaşımıza en uygun şartlarda, en konforlu şartlarda hizmetlerimize devam edeceğiz. Araçlarımızın ilimize, sağlık hizmetlerimize ve halkımıza hayırlı olmasını diliyorum. Kazasız, belasız, hastalarımıza şifalara vesile olmasını diliyorum” dedi. Törenin ardından Vali Avni Çakır ve beraberindekiler, yeni ambulansları inceledi.

AMBULANS SAYIMIZ 65’E YÜKSELDİ

Tahsis edilen 6 ambulansla birlikte il genelinde faaliyet gösteren ambulans sayısı 65 yükseldi. Yeni eklenen ambulanslar ile ilimizde; 35 adet 4X2 çeker acil yardım ambulansı, 19 adet 4X4 acil yardım ambulansı, 3 adet 4X4 paletli ambulans, 1 adet obez ambulans ile 1 adet 4 yataklı ambulans hizmet veriyor.

2020 YILINDA 48 BİN VAKAYA MÜDAHALE EDİLDİ

Öte yandan, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından verilen bilgilere göre; 2020 yılında Kastamonu’da, 305 bin 516 ambulans çağrısı yapıldığı, 48 bin 132 vakaya müdahale edildiği, ayrıca ambulanslar tarafından 7 milyon 460 bin kilometre yol yapıldığı açıklandı. (Hüseyin Hüsnü Aykaç)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV