Müzik indir

29 Kasım 2020 Pazar

Erdoğan: Tedbir almaya mecburuz ve alacağız

20 STK’dan ‘Can Azerbaycan’a Mektup’ kampanyasına destek

TÜRKİYE Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şubesi tarafından Karabağ cephesinde büyük bir zafer kazanan kardeş Azerbaycan ordusu askerlerinin sevinçlerine ortak olmak amacıyla başlatılan “Can Azerbaycan’a Bir Mektubum Var” Kampanyasının daha geniş kitlelere ulaşabilmesi için Kastamonu’daki sivil toplum kuruluşlarının da katılımıyla bir toplantı düzenlendi

19 Kasım 2020 Perşembe 10:50
20 STK’dan ‘Can Azerbaycan’a Mektup’ kampanyasına destek


20 STK’dan ‘Can Azerbaycan’a Mektup’ kampanyasına deste
k

TÜRKİYE Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şubesi tarafından Karabağ cephesinde büyük bir zafer kazanan kardeş Azerbaycan ordusu askerlerinin sevinçlerine ortak olmak amacıyla başlatılan “Can Azerbaycan’a Bir Mektubum Var” Kampanyasının daha geniş kitlelere ulaşabilmesi için Kastamonu’daki sivil toplum kuruluşlarının da katılımıyla bir toplantı düzenlendi. Toplantıya, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı Berat Satıoğlu başkanlığında ilimizde faaliyet gösteren 20 STK’nın temsilcisi katıldı.

BAŞBELEN; “SONSUZA KADAR DESTEĞİMİZİ GÖSTERECEĞİZ”

İl Genel Meclisi (İGM) Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdür Vekili Pınar Başbelen, kampanyayı STK’lara tanıtmak, bu kampanyayı sivil toplumla ilişkilendirildiğini göstermek ve bu noktada STK’lardan destek almak adına gerçekleştirdiklerini belirterek şöyle devam etti; “Kamu yararı derneklerimiz çok büyük bir geniş kitleye hitap ediyorlar. Ankara, İstanbul’da şubeleriniz var, yani toplumun her kesimine hitap ediyorsunuz. Bizim ilimiz de diğer illere göre daha az kamu yararına çalışan derneklerimiz var. Aslında daha fazla olsa daha geniş kitlelere ulaşabiliriz. Aslında çok güzel çalışmalarımız var onlar da bize yetiyor. Çalışmalarımızdan gayet memnunuz. Biz de Harp Malulü Gazi, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanlığının geçen hafta tanıtmış olduğu kampanya için toplantı yapmak istedik. Valimizin bu konuda desteğini de aldık. İnşallah sizlerinde desteğini alırız. Öncelikle hatta kendi müdürlüğümüzün personelleri, bende dâhil mektupları hazırladık. Kampanyamız olan ‘Can Azerbaycan’a Mektup’ kapsamında Azerbaycan ordusundaki askerlerimiz ve vatandaşlara bir nebze olsun desteğimizi belli etmek adına hazırladık. Sonsuza kadar desteğimizi göstereceğiz.”

Başbelen; “Olaya biraz da ‘Sivil Topluma İlişkiler Müdürlüğü’ açısında bakıyorum. Bu derneğimizin kampanyayla geniş kitlelere yayılma çalışması da beni ayrıca mutlu ediyor. Keşke bu tarz etkinlikler, faaliyetler çok fazla elimizde olsa. Tabi şu an günümüz şartlarında zor ama öncesi ve sonrası içinde konuşuyorum biz müdürlük olarak her türlü desteği vermeye hazırız. Çünkü biz bu tarz faaliyetler, etkinlikler, kampanyalar gerçekten bizi mutlu ediyor. Çünkü hepimiz Kastamonu için çalışıyoruz. Hiç birimizin bireysel bir amacı yok, hiçbirimizin şahsi kazanımı da yok. Herkes gönlünce bu işe bakıyor. O nedenle biz de böyleyiz. Bizi, müdürlük olarak kendi fikrim valilik müdürlüklerinden daha farklı görüyorum. Çünkü sivil toplumla iç içe olmak ya da sivil toplumla beraber birtakım işleri başarmak kadar zevkli, güzel bir şey yok. Gerçekten bu gurur verici, mutluluk verici. İnşallah devamı da gelir. Ben de uzun yıllar burada kalırım ki hep birlikte çalışma fırsatı buluruz. Ben mutlu oluyorum bir de gündemimizde olan Karabağ sorunuyla ilgili bir anımı sizlerle paylaşmak isterim. Gazi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunuyum. Yüksek lisansımı da bu bölümde yaptım. Bu Karabağ sorunu benim bitirme tezimdi. Bitirme tezimde sunum yapmam gerekiyordu. Karabağ sorunundan bahsederken hep şu cümleyi kuruyordum; Ermenistan işgali altındaki Karabağ… Yıllar sonra bugün şimdi bu topraklardan ‘Azerbaycan toprakları’ diye bahsetmek ayrıca benim için gurur kaynağı. Yıllar sonra aynı sorunla kampanyanın içerisinde daha farklı bir kitleye hitap ediyorum. Bu benim için ayrıyeten mutluluk kaynağı. Bu tarz çalışmaların daha fazlasını temenni ediyorum. Aşağıda müdürlük bölümünde 4 kişiyiz. Ben ve arkadaşlarım kampanya için bu mektupları hazırladık. İnşallah daha çok mektuplar olur. Oradaki kardeşlerimize mutluluk kaynağı olur. En azından yanlarında olduğumuzu hissettiririz. Katılımınız için teşekkür ediyorum. Daha çok bir şeyler başaracağımıza eminin. Çok sağ olun var olun. Kamu yararına olan derneklerimiz için hem bu kampanya hem de diğer çalışmalar için iletişim anlamında bir Watsapp grubu oluşturalım.”

SATIOĞLU; “TOPLANAN MEKTUPLARI KİTAP HALİNE GETİRECEĞİZ”

Kastamonu’nun hem Milli Mücadele’de hem İstiklal Savaşı’nda ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda en çok şehit veren illerden bir tanesi olduğunu vurgulayarak sözlerine başlayan Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı Berat Satıoğlu ise, toplanan mektupları kitap haline getireceklerini ve mektupları Azerbaycan Büyükelçiliği’ne teslim edecekleri belirtti.

Satıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü; “Bunu iftiharla söylüyoruz; Aramızda anneler, hanımefendiler var. Burada Milli Mücadelenin ilk ateşinin yakıldığı, Kadın Mitinginin yapıldığı Kastamonu’da 10 Aralık Kadın Platformu Kadın Başkanımız olan Ayten Abla var. Biz de Kastamonu Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği olarak, tarihimizde nasıl ki kayıtsız kalmadıysak Milli Mücadele döneminde, bu dönemde de iki devlet bir millet sloganıyla devam ediyor. Azerbaycan bizim kardeş devletimiz. Ermenistan’ın Karabağ’daki saldırılarına oradaki kardeşlerimizin, soydaşlarımızın uğradığı sıkıntılara askerlerimizin verdiği mücadeleye destek olmak adına buradan fitili ateşleyelim, burası merkez olsun ve tüm Türkiye’yi kapsayan bir kampanya başlatalım istedik. Buradaki toplanma amacımız kamu yararına çalışan değerli dernek başkanlarımızın geniş kitlelere ulaşma adına Kastamonu’muzun bu meseleye duyarsız kalmadığını göstermek. Sizlerin desteğini istiyoruz. Kampanya başlayalı birkaç gün oldu. Özellikle valimizin de şehit kardeşi olması hasebiyle bu kampanyaya üst düzeyde desteği var, ben de ona şükranlarımı bir kez daha iletmek istiyorum. 15 Aralık’ta kampanyamız bitecek. Kampanyaya başta Kastamonu olmak üzere tüm Türkiye’nin bu duyarlılığı göstereceğine inanıyoruz. Güzel mektupların çıkacağına inanıyorum. Hepsi bizler için birbirinden kıymetli. Oluşturacağımız komisyonla 15 Aralık’ta tek tek tetkik ettikten sonra Azerbaycan Ankara Büyükelçiliği’ne komisyonumuzla beraber teslim edeceğiz. Bu mektuplarımızı en sonunda derleyip kitap haline getirmek istiyoruz. Bu yapılan çalışmalarla birlikte tarihimize not düşmek adına bu aziz hatıraları tarihimize bri not düşmek adına kitap haline getirmek istiyoruz. Bu kampanyamız hem Ulusal hem de Azerbaycan medyasında geniş yer buldu. Azerbaycan televizyonu AzerTürk, ilerleyen günlerde şehrimize gelecek. Bu mesela Kastamonu’nun tanıtım noktasında da önemli bir adım olduğunu düşünüyorum. Kastamonu’muzun duyarlılık gösterdiğini hem isminin duyulmasını sağladığını düşünüyorum. Sizlerin de desteğiyle bu kampanya bittiğinde neticeye ulaşacağız kitaplaştırıp mektuplarımızı da Azerbaycan Büyükelçiliği’ne teslim edeceğiz.”

Toplantı bitiminde İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdür Vekili Pınar Başbelen de kampanyaya kurumdan 4 mektupla katıldıklarını ifade ederek yazdıkları mektupları Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şubesi Başkanı Berat Satıoğlu’na teslim etti. (Nurcihan Kadıoğlu)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV