banner29
27 Mart 2019 Çarşamba

2 kişinin öldüğü cinayet davasında yargılama başladı Ben hısımlık güderken onlar hasımlık gütmüş

Kastamonu’da tarlasına su aldığı gerekçesiyle çıkan kavga sonrası baba-oğul 2 kişinin öldüğü, 4 kişinin de yaralandığı cinayet davasının yargılaması başladı.

04 Ağustos 2018 Cumartesi 10:53
  2 kişinin öldüğü cinayet davasında yargılama başladı  Ben hısımlık güderken onlar hasımlık gütmüş


Kastamonu’da tarlasına su aldığı gerekçesiyle çıkan kavga sonrası baba-oğul 2 kişinin öldüğü, 4 kişinin de yaralandığı cinayet davasının yargılaması başladı.

  Olay, geçtiğimiz yıl Haziran ayında Ramazan ayı içerisinde Taşköprü ilçesine bağlı Celep Köyünde meydana geldi. İddialara göre, tarlasına su almak isteyen eski muhtar İ. Ö. ile oğlu C. Ö., hısımları olan aynı zamanda muhtar azası H. D. ve oğlu M. D. arasında tartışma çıkmış, tartışmanın büyümesi üzerine taraflar birbirlerine silah çekerek ateş etmişti. Silahlı kavganın ardından eski muhtar İ. Ö. ile oğlu C. Ö. hayatını kaybederken, eski muhtarın babası C. Ö., muhtar azası H. D., köye çalışmaya gelen M. B. ve oğlu S. B.’de yaralanmıştı. Olay sonrası tutuklanan H. D. ve oğlu M. D. hakkında ‘kasten adam öldürme’ suçundan, eski muhtarın babası C. Ö. için ise ‘basit yaralama’ suçundan Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesinde dava açıldı.

  Davanın ilk duruşmasında savunma yapan sanıklardan muhtar azası H. D., eski muhtar İ. Ö.’nün tarlasına izinsiz su aldığını öğrendikten sonra olay yerine gittiğini belirterek, “Aracımı park ettim. Sonra yanlarına giderek köyün suyunu neden aldıklarını sordum. Bana eski muhtar İ. Ö. küfür ederek tokat attı. Ondan sonra boğuşma yaşandı. Silahlar patlamaya başlayınca ben, sırtıma isabet eden kurşunların etkisiyle yere düştüm. Bu esnada da can havliyle geriye doğru 5-6 el ateş ettim. Kime geldiğini görmedim” dedi.

  Muhtarlık seçimlerinden dolayı kendilerine kızgın olduğunu ve birkaç kez şikayet ettiğini anlatan H. D., “Ben, hısımlık güderken onlar bana hasımlık gütmüş. Ben, hiç farkına varmamışım” şeklinde konuştu.

  Diğer sanık M. D. ise, “Bahçede çalışırken beni aradılar ve bize yardım et dediler. Bende bunun üzerine olay yerine gittim. İsmail Öz’ün tarlasına su aldığını gördüm ve babamı aradım haberin var mı? diye. Babamda, ben geliyorum sen bir şeye karışma dedi. Babam, gelince köyün içme suyundan niye su alıyorsun dedi. Köyde kimsenin haberi yok deyince İ. Ö., babama küfür edip tokat attı” dedi.

  M. D., olay yerine çalışmaya gelen şahsın kendisini tuttuğunu ve “Babamı öldürteceksin, beni bırak” dediğini ifade ederek, “Ben, ellerinden kurtulduktan sonra havaya doğru ateş ettim. Çünkü babamın üzerinde, babamı dövüyorlardı. Ondan sonra silahlar patlamaya başladı. Ben yaralanmadım, rast gele ateş ettim. Kime geldiğini bilmiyorum. Babamın yaralı olduğunu görünce araca bindirdim ve hastaneye doğru hareket ettim” diye konuştu.

“İzinsiz aldıkları suda, tüyü bitmemiş yetimin bile hakkı var” diyen M. D., köylünün rızasını alsalardı hiçbir sorun olmayacaktı” ifadelerini kullandı.

Silahlı saldırıda yaralanan eski muhtar İ. Ö.’nün babası C. Ö. ise, sanıkların mahkemeyi yanılttığını ve yalan beyanda bulunduğunu ileri sürerek, “Ölenler oğlum, bunlarda benim hısımım oluyor. Aramızda hiçbir sorun yoktu. Parası olmadığı zaman bunlara çıkarıp ben harçlık bile verirdim” dedi.

İlk olarak olayı Dülger ailesinin başlattığını iddia eden C. Ö., “Onlar ateş edince bizimkilerde ateşe karşılık verdi. Ondan sonra iki oğlumda öldü” diye konuştu.

Mahkeme heyeti, dosyadaki diğer eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı 26 Aralık tarihine ertelerken, sanıkların da tutukluluğunun devamına karar verdi. (iha)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV