Müzik indir

25 Şubat 2021 Perşembe

'AK icraatlarımız tüm hızıyla devam ediyor'

2 günde 87 ünite kan

Kızılay, hafta sonu Kuzeykent ve Olukbaşı’nda kan bağışı topladı

26 Ocak 2021 Salı 10:11
2 günde 87 ünite kan
 

Kızılay, hafta sonu Kuzeykent ve Olukbaşı’nda kan bağışı topladı

2 günde 87 ünite kan

KASTAMONU Kızılay Kan Bağış Merkezi, hafta sonu 2 mahallede kan bağış etkinliği düzenledi. Cumartesi günü Kuzeykent Mahallesi’nde, Pazar günü ise Olukbaşı’nda kan bağış organizasyonu düzenleyen Kızılay Kan Bağış Merkezi, yaptığı etkinliklerle mahalle sakinlerinin takdirini topladı. Kuzeykent Mahallesi’nde yapılan etkinlikte toplamda 51 ünite kan bağışı gerçekleşirken, Olukbaşı Silüet Sitesi’ndeki etkinlikte ise 37 kişiden kan alındı.

SAN; “KASTAMONU HALKI, KAN BAĞIŞINA KARŞI YETERİNCE HASSAS VE DUYARLI”

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Kızılay Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. Ahmet San; “Haftanın 7 günü hizmet veriyoruz. Sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde vatandaşlarımız Kızılay’a kan bağışı yapmak istediklerini kolluk kuvvetlerine iletirlerse eğer, herhangi bir engelle karşılaşmadan kan bağışını yapabiliyorlar. Aynı zamanda www.kanver.org sitesinden alacakları randevuyla da yasaklarda kan verebilirler. 2 haftadır Kuzeykent Meydanı’nda bulunuyoruz. Biz bu dönemde bu katkıyı bize sağladığı için başta Kuzeykent Mahallesi Muhtarımıza teşekkür ederiz. Hem hayırlı bir şeye vesile olmuş oldu, hem de bundan sonrası için Kuzeykent Meydanı diye tabir edip, rutin olarak kan bağış etkinliği düzenleyebileceğimiz bir alan oluşturmuş olduk” dedi.

ÇÖLEZ; “KIZILAY’IN MAHALLEMİZDE YERLEŞİK HAYATA GEÇMESİNİ TEMENNİ EDİYORUZ”

Kuzeykent Mahalle Muhtarı Hakan Çölez ise bu etkinliklerden ötürü memnuniyetini dile getirerek;Bu fikir, Kızılay gönüllüsü Haydar Zerde’ye aitti. Biz de hizmet noktasında yapılabilecek en güzel çalışmanın bu olduğu düşünüp muhtarlık olarak bu işe destek vermeyi arzu ettik ve sosyal medyayı, teknolojiyi aktif kullanarak vatandaşlarımıza ulaştık. Biz Kızılay’a destek verelim ki kan ihtiyacı olan herkesin ihtiyacı karşılansın, tek derdimiz bu. Bir de Kuzeykent çok canlı bir mahalle. Kızılay gibi köklü bir kuruluşun mahallemizde yerleşik hayata geçmesini temenni ediyoruz” derken, İsmailbey Muhtarı Yücel Dibek; “Kuzeykent Mahalle Muhtarı Hakan Çölez’in de böyle bir kampanya başlattığını duyunca destek olmak için yaklaşık 10 km yol geldim. Kan bekleyen bilmediğimiz milyonlarca insan var. Bunu düşünerek kan vermek çok güzel. Aynı duruma biz de düşebiliriz” ifadelerine yer verdi.

MAHALLELİ VE SİTE SAKİNLERİ TEKRARINI İSTİYOR

Kastamonu Kızılay Kan Bağış Merkezi’nin, Olukbaşı mevkii Silüet Sitesi’nde düzenlemiş olduğu kan bağış etkinliğine, site sakinlerinden de takdir ve teşekkür geldi. Silüet Sitesi sakinlerinden Gamze Hamucuoğlu, “Keşke herkes kan verebilse. Kan verebilme imkânı olup vermeyenlere de çok üzülüyorum. Sadece mahalle adına değil, Kastamonu adına çok mutlu oldum, ilgililere çok teşekkür ediyorum” derken; Necla Ayvaz ise, “Sadece bununla kalınmamalı, tekrarını da bekliyoruz. Çünkü kan noktasında ciddi bir ihtiyaç var. Ayrıca, Kızılay’ın site sakinlerine yaptırdığı kan bağışından yararlanan insanların konuşmaları ve resimleri bulunan broşürler de çok hoşuma gitti. Kan dostlarımıza fayda sağladığımızı görmek de bizleri mutlu etti” diyerek duygularını dile getirdi. Bunun yanı sıra AK Parti Mahalle Başkanlığı olarak kan bağışında bulunmak amacıyla Silüet Sitesi’nde düzenlenen kan bağış etkinliğine geldiklerini belirten Derya Yalçın da,“Kan bağışı sürekli olması gereken bir şey. Bu gibi etkinliklerin sürekli olması gerekiyor” diyerek görüşlerini bildirdi. (Zehra Beyza Güler)

Anahtar Kelimeler: 2 Günde 87 ünite Kan

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV