banner38

banner46

banner47

06 Haziran 2020 Cumartesi

19 Mayıs milletimizin var olma mücadelesinin ilk günüdür

Vali Yaşar Karadeniz, "Bağımsızlık, umut ve inançların tüm vatan topraklarına dalga dalga yayılarak zafere dönüştüğü bu anlamlı günün Gençlik ve Spor Bayramı olarak da kabul edilmesi gençlerimize duyulan güven ve sorumluluğun bir göstergesidir" dedi.

19 Mayıs 2020 Salı 12:02
19 Mayıs milletimizin var olma mücadelesinin ilk günüdür
 


Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Yaşar Karadeniz mesajında şu ifadeleri kullandı; "19 Mayıs, bağımsızlığından vazgeçmeyen, zulme asla boyun eğmeyen Milletimizin var olma mücadelesinin ilk adımıdır. Bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşımızı başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 101. Yıldönümünü kutluyoruz.

Milletimizin birliği beraberliği , genci yaşlısı ile ortak değerlerde buluşarak başlatılan kurtuluş mücadelesinde vatanın bağımsızlığı uğruna büyük bedeller ödenmiş, güçlü bir geleceğin inşası için tarihimizde emsalsiz fedakarlıklar gösterilmiştir.

Bağımsızlık, umut ve inançların tüm vatan topraklarına dalga dalga yayılarak zafere dönüştüğü bu anlamlı günün Gençlik ve Spor Bayramı olarak da kabul edilmesi gençlerimize duyulan güven ve sorumluluğun bir göstergesidir.

Ülkemizin geleceğinde söz sahibi olacak, ülkemizi daha parlak yarınlara taşıyacak olan gençlerimizin, 19 Mayıs ruhuna sahip çıkarak ecdadımızın emaneti olan bu vatanı daima koruyacaklarına, manevi değerlerimize, inanç ve kararlılığımıza sahip çıkacaklarına inanıyoruz.

Sevgili gençler; sizler içinde bulunduğumuz bilim çağının niteliklerine sahip, her alanda başarı sağlayan kendini geliştiren, üreten yeniliklere açık bireyler olarak kendinizi yetiştirmelisiniz. Sizlere düşen en büyük görev ise bu vatan topraklarımızı korumak ve sahip olduğumuz değerlerimizi gelecek nesillere aktarmak adına büyük bir özveri ile çalışmaktır.

Türk gençliğine armağan edilen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını rahmet, minnetle anıyor, gençlerimize aileleri ile birlikte sağlık, başarı ve mutluluk diliyorum."


    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV