15 yıl hapis istemi

DW Türkçe'nin haberine göre Kastamonu Belediyesi Eski Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Kürşat A. davasında yeni gelişmeler var

15 yıl hapis istemi
banner72

DW Türkçe'nin haberine göre Kastamonu Belediyesi Eski Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Kürşat A.  davasında yeni gelişmeler var.

Habere göre, adli Tıp, araç içerisinde uyuşturucu madde kullanırken görüntülenen Kürşat A.'nın "Kokain değil pudra şekeriydi" savunmasını çürüttü, kanında uyuşturucu madde tespit etti.

Savcılığın, Kürşat A. hakkında 15 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırladığı öne sürülürken;  Adli Tıp Kurumu, gönderilen numuneler üzerindeki incelemesini tamamladı. Yapılan incelemede Ayvatoğlu'ndan alınan örneklerde son 6 ay içinde uyuşturucu madde kullandığına dair bulgular edildiği iddia edildi. Rapor, soruşturmayı yürüten savcılığa gönderildi. Raporu dosyaya delil olarak koyan savcılık, Ayvatoğlu hakkında dava açmaya hazırlanıyor. İddianamenin yazımına başlayan savcılığın Ayvatoğlu hakkında uyuşturucu madde kullanmak ve uyuşturucu madde kullanılmasını özendirmek suçlarından 7 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası isteyeceği iddia edildi.  (DW Türkçe)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER