banner29
27 Mart 2019 Çarşamba

15 Temmuz yıldönümünde FENER ALAYI YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI

15 Temmuz Şehitleri Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma programı kapsamında geçtiğimiz akşam Kışla Parkı’ndan Cumhuriyet Meydanı’na kadar Fener Alayı yürüyüşü yapıldı.

14 Temmuz 2018 Cumartesi 09:21
15 Temmuz yıldönümünde FENER ALAYI YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI


15 Temmuz Şehitleri Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma programı kapsamında geçtiğimiz akşam Kışla Parkı’ndan Cumhuriyet Meydanı’na kadar Fener Alayı yürüyüşü yapıldı.

Kışla Parkı'nda toplanan protokol, vatandaşlar ve İl Jandarma Komutanlığına bağılı askerler ellerindeki fener ve Türk bayraklarıyla Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüdü.

Yürüyüşün ardından sinevizyon gösterisi izlendi.

Vali Yaşar Karadeniz, yaptığı açıklamada, etkinliklerin sürdüğünü belirterek "Allah bu millete bir daha 15 Temmuzları yaşatmasın" dedi.

Belediye Başkanı Tahsin Babaş da 15 Temmuz'da destan yazıldığını söyledi. 

FETÖ/PDY örgütü ile yapılmak istenen darbe girişimini önleyen Türk milleti, 15 Temmuz’u anmak için yurdun çeşitli yerlerinde etkinlikler düzenlemeye başladı. 15 Temmuz Şehitleri Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma programları çerçevesince Kastamonu Valiliği ve Kastamonu Belediyesi tarafından ortak organize edilen Fener Alayında meşaleler ve Türk bayraklarıyla coşkuyla yürüyüş yapıldı. 7’den 70’e yoğun bir katılımla gerçekleşen yürüyüşte şehitlerimiz rahmetle anıldı.

Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Özbek, İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak ve çok sayıda kamu kurum ve kuruluşlarının müdürlerinin katıldığı yürüyüş sonrasında vatandaşlara pilav ikram edildi.

KARADENİZ: ALLAH BU MİLLETE BİR

DAHA 15 TEMMUZLARI YAŞATMASIN

Cumhuriyet Meydanı’nda 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişiminin görüntülerinin sinevizyon ile gösterilmesiyle devam eden etkinlikler hakkında açıklama yapan Vali Yaşar Karadeniz, “15 Temmuz Şehitlerini Anma ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında bir takım etkinlikler planlandı. Bu etkinliklerden ilki fotoğraf sergisi ile Cumhuriyet Meydanı’nda başladı. Spor müsabakaları yapılıyor. Bugün de yürüyüşümüzü gerçekleştirdik. Bu etkinliklerimiz 15 Temmuz’a kadar devam edecek. En görkemli şekilde de 15 Temmuz ve akabinde de 16 Temmuz’da burada anma programını gerçekleştireceğiz. Allah bu millete bir daha 15 Temmuzları yaşatmasın” dedi.

BABAŞ: HAİNLER HİÇ BİR ZAMAN

BU TOPRAKLARDA BARINAMAZ

Belediye Başkanı Tahsin Babaş ise, yaptığı konuşmada: “Bugün 15 Temmuz hain darbe girişiminin 2’nci yıldönümü. Yine Cumhuriyet Meydanı’nda çok değerli asil hemşerilerimizle beraberiz. Bu halk diyor ki hiçbir zaman vatanımızdan, toprağımızdan, bayrağımızdan, insanımızdan vazgeçmeyiz. Bu halta ki sevgi, bu fedakarlık, bu vatan sevgisi olduğu sürece bu meydanlar hiçbir zaman boş kalmaz. Hainler de hiçbir zaman bu meydanlarda bu topraklarda barınamaz. Çünkü bin yıldır bu toprakları biz kanla besliyoruz. Kanımızla elimizde tutuyoruz. Tutmaya da devam edeceğiz. Şunu bilsinler ki bin yıllık geleneği olan, bin yıllık devlet olan, yaklaşık 700 yıl dünyada hüküm süren bir imparatorluğun varisleriyiz. Hiç kimse sanmasın ki 3-5 çapulcunun girişimiyle bu devlet yıkılamaz. Ve hiçbir zaman da bumillet devletini yıktırmaz. Onun için de bugün 15 Temmuz’un ikinci sene-i devriyesinde vatandaşlarımızla beraberiz. Güzel programlarımız var. Bugünün önemine binaen yapılacak programlar, yapılacak etkinliklerle halkımızla birlik ve bütünlük içerisindeyiz. Belediye olarak biz de bu hain darbe gününü hiçbir zaman unutmayan halkımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza ikramlarda bulunuyoruz. Birlik ve bütünlüğümüzü sağlayacak şekilde ikramlarımızı da sürdürüyoruz. Etkinliklerimiz 1 hafta boyunca Cumhuriyet Meydanı’nda devam edecek. Halkımızın yoğun ilgisi var. Halkımızın bu kalkışmaya yoğun bir öfkesi var. O nedenle halkımızın bu birlik ve beraberliğini korumaya devam ediyoruz. Allah bize bir daha böyle hainleri, böyle hain darbeleri göstermesin. Bunu yapanları da başımızdan defetsin” ifadelerini kullandı.

15 Temmuz Şehitleri Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Programı Cumhuriyet Meydanı’nda tutulan nöbet ile devam etti.

Tuğçe Yerdelen


    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV