15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJLARI

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJLARI:

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJLARI

VALİ AVNİ ÇAKIR: 'KARDEŞLİĞİMİZİN BOZULMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ'

Milletimizin birliği, irademizin gücü, devletimizin bütünlüğü ile yüzyıllar boyunca kazandığımız mücadelelerin bir benzeri de yine bugün 15 Temmuz’da zaferle sonuçlandırılmıştır.  Bitmek bilmeyen azmini, cesurluğunu, kararlılığını 15 Temmuz’da da sergileyen kahraman Türk milleti gücünün üzerinde güç olmadığını bir kez daha kanıtlanmıştır.  Karanlık bir hadise olarak tarihe geçen bu hain işgal girişimi karşısında Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı; vatanımızın kurtuluşuna, milletimizin birliğine, demokrasimizin zaferine giden yol olmuştur. Binlerce şehidimizin kanıyla bizlere vatan olan topraklarımız üzerinde bugün de aynı kararlılıkla, azimle, asil durusunu sergileyen milletimize, devletimize tüm Kastamonulu hemşehrilerime teşekkür ediyor, gelecekle ilgili tüm hedeflerimize ulaşacağımıza inanıyorum.   Vatan, bayrak, istiklal, istikbal gibi değerli emanetleri korumak, geleceğe taşımakla mükellef olan bizler “Türkiye Asla Geçilmez” anlayışı ile birliğimizin, beraberliğimizin, dostluğumuzun, kardeşliğimizin bozulmasına da asla izin vermeyeceğimizin bilinmesini istiyorum.  Bu destansı mücadelede yer alan gençlerimizi,  yaşlılarımızı,15 Temmuz’da vatan uğruna şehit olan evlatlarımızı ve başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşı’mızın tüm kahramanlarını rahmet, gazilerimizi minnet ve saygıyla anıyorum.

BELEDİYE BAŞKANI GALİP VİDİNLİOĞLU: 'TÜRK HALKI, 15 TEMMUZ'DA BÜYÜK BİR ZAFERE İMZA ATMIŞTIR'

Yüce Türk halkının gücü ve birliği tarih boyunca pek çok dönemde kahramanlıklara sahne olmuştur. Türk milletinin maddi ve manevi değerlerine olan bağlılığı tüm zorluklara rağmen diri kalmayı başarmıştır. Bir milletin maddi ve manevi değerlerinin zayıflaması demek milleti ayakta tutan temellerin yavaş yavaş erimesi demektir. Türk milleti olarak değerlerimizin zayıflamasına hiçbir zaman geçit vermeden ve milletimize olan inancımızı hiç kaybetmeden yüzyıllardır gücümüzü korumaktayız.  Türk halkı, topraklarının ve mevcudiyetinin düşman tarafından tehdit edildiği bir dönemde Millî Mücadele ruhuyla tarihe kazınacak büyük bir zafer kazanarak düşmanı saf dışı bırakmıştır. Türk milleti, güçlü bağlarına, bağımsızlığa ve bekaya olan inancını tarihin hiçbir döneminde bir an olsun kaybetmemiştir. Millî Mücadele ruhunu yıllar sonra aynı güçle dirilten Türk halkı, 15 Temmuz’da büyük bir zafere imza atmış, demokrasisini canı pahasına korumuştur. Çünkü Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.” Türk halkının birlik ve beraberlik inancını pekiştirdiği, demokrasiye olan aşkını kanıtladığı15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 5. yıl dönümünü saygıyla anıyorum. Halkımızın sarsılmaz değerlerini ve devletine olan bağlılığını gösterdiği 15 Temmuz’da, Kastamonulu vatandaşlarımıza da göstermiş oldukları destek ve fedakarlıkları için teşekkür ediyorum. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 5. yıl dönümünde Astsubay Ömer Halis Demir’i ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize en içten şükranlarımı sunuyorum. Yüce Türk milletinin bir daha böyle hain saldırıları yaşamamasını temenni ediyorum.

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ METİN ÇELİK: 'TÜRKİYE'DE ARTIK DARBE DÖNEMLERİ KAPANDI'

15 Temmuz gecesi Fethullahçı Terör Örgütü tarafından gerçekleştirilen hain darbe teşebbüsüne karşı aziz milletimiz, tarifi mümkün olmayan bir kahramanlık destanı yazmıştır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlı duruşu ve çağrısına ses veren milletimizin inancı ve cesareti ile gösterdiği direniş, devletine bağlı Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Mensuplarımızın kahramanlığı sayesinde hain kalkışma engellenmiş, dünyaya örnek teşkil eden çok büyük bir demokrasi zaferine imza atılmıştır. TBMM’yi bombalayan, Sayın Cumhurbaşkanımıza suikast girişiminde bulunan hainler, milletin silahlarını millete karşı kullanarak masum vatandaşlarımızı şehit etmişlerdir. Büyüyen ve gelişen Türkiye’nin istikrarlı yükselişini, küresel adaletsizliklere karşı mazlumdan yana ortaya koyduğu açık tavrı hazmedemeyenler, TSK içine sızan hain FETÖ ihanet şebekesi eliyle giriştikleri darbe ve işgal girişiminde milletin reaksiyon göstermeyeceğini, önceki darbelerde olduğu gibi tepkisiz kalacağını düşünmüşler, fakat tam aksi olmuş, darbeciler ve destekçileri sükutu hayale uğramışlardır. Hainler ve destekçileri Türkiye’deki demokrasi bilincindeki gelişimi okuyamamışlar, Türkiye’yi önceki darbe dönemlerindeki Türkiye zannetmişlerdir. 15 Temmuz Destanının en önemli mesajı, Türkiye'de artık darbe dönemlerinin kapanmış olduğudur. Bugün yapılan hainliğin hesabı hukuk içerisinde sorulmakta, FETÖ-PDY ile mücadeleye etkin bir şekilde devam edilmektedir. Bundan sonra yapacağımız şey, bir yandan milli iradenin tek söz sahibi olduğu demokrasimizi yükseltirken, öte yandan 15 Temmuz'u unutturmamak, öncesinde ve 15 Temmuz’da yaşananları, çıkarttığımız dersleri, demokrasi şehitlerimizin ve gazilerimizin kahramanlıklarını gelecek nesillere aktarmaktır.

15 Temmuz Destanının 5. yıldönümünde devletimizin bekası, milletimizin geleceği için canını feda eden tüm şehitlerimize Cenabı-Hak’tan rahmet diliyor, gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyor, aziz milletimizin Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutluyorum.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER