banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
23 Mayıs 2019 Perşembe

135 güvenlik görevlisi alınacak

Kastamonu Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada ilimizde Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında 135 özel güvelik görevlisi istihdam edileceği açıklandı.

20 Eylül 2018 Perşembe 09:31
135 güvenlik görevlisi alınacakKastamonu Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada ilimizde Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında 135 özel güvelik görevlisi istihdam edileceği açıklandı. 

Güvenlik görevlilerinin 9 ay süre ile istihdam edileceğinin açıklandığı yazıda şu bilgilere yer verildi;

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalan “Okullar ve Çevresinin Daha Güvenli Hale Getirilmesine Yönelik İşbirliği Protokolü” doğrultusunda 2018-2019 öğretim yılında İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri’ne bağlı resmi okullarda görev yapmak üzere 135 özel güvenlik görevlisi Toplum Yararına Program kapsamında 9 ay süreyle istihdam edilecektir. Geçici süreli istihdam için başvurular başlamış olup, 21 Eylül 2018 Cumartesi günü sona erecektir.  Öğrencilerin daha güvenli bir ortamda eğitim almalarını sağlamak amacıyla; İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile imzalanan protokollere göre programlar 4 Ekim 2018 de başlayıp 28 Haziran 2019’da sona erecektir. Başvuru yapan işsiz vatandaşlarımızın işe yerleştirilmeleri liste yöntemi ile gerçekleştirilecektir. Başvuru yapmak isteyen kişilerin İŞKUR’a kayıtlı işsiz olması, özel güvenlik sertifikası sahibi olması ve sertifikanın süresinin 28 Haziran 2019 a kadar geçerli olması, programa müracaat ettiği tarihte 18 yaşını bitirmiş olması, emekli ve malul maaşı almaması, açık öğretim hariç öğrenci olmaması, SGK kayıtlarına göre çalışıyor olmaması gerekmektedir. Başvuru başlangıç tarihi aynı olan Toplum Yararına Programlara; Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca biri katılabilecektir. İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimiz tarafından yürütülecek programda çalışmak isteyen özel güvenlik sertifikasına sahip vatandaşlarımız müracaatlarını Kastamonu Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne, Merkez ve İlçelerdeki Hizmet Noktalarına, şahsen yada www.iskur.gov.tr internet sitesinden yapabilecek olup, daha ayrıntılı bilgi Kastamonu Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünden veya 444 75 87 numaralı telefondan edinilebilecektir.”
(Haber Merkezi)


    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV