13 kediyi sahiplendiler

Aynur Palabıyık ve kızı Ayşe Palabıyık, Merkeze bağlı Eşen Köyü’nde yan komşusunun kedisine bakmakla başlayan kedi sevgisini büyüttü.

 13 kediyi sahiplendiler

 

Aynur Palabıyık ve kızı Ayşe Palabıyık, Merkeze bağlı Eşen Köyü’nde yan komşusunun kedisine bakmakla başlayan kedi sevgisini büyüttü.

Önce 3 kediye bakan anne-kız daha sonra 13 kediyi sahiplendi. Küçük yaşlardan itibaren kedilere karşı büyük sevgi beslediklerini ifade eden Aynur ve Ayşe Palabıyık, tüm kedileri eşit sevdiğini vurguladı.

İnsanların doğayla, hayvanlarla bir ve bütün yaşadığını ifade eden Ayşe Palabıyık, “Yaşam bir bütünden oluşuyor. Sadece insanları düşünerek hareket etmek bana doğru gelmiyor. Allah’u Teala hepimizi yaratmış. İnsanların özellikler savunmasız sokak hayvanlarına karşı daha duyarlı olmasını bekliyorum. Hayvanlar bir derdini anlatamaz, susadım diyemez, acıktığını söyleyemez. Bizler kedilere, köpeklere, sokaktaki canlılara yardımcı olmalıyız. Özellikle yaz aylarında başlatılan ‘bir kap su, bir kap mama’ etkinliklerini çok önemsiyorum. Sokaktaki dostlarımızı her zaman düşünmeliyiz. Bir kap su ve bir kap mama bırakmak, zor değil. Duyarlı vatandaşlarımıza sesleniyorum, sokak hayvanlarını her zaman hatırlayalım” dedi.

TELEVİZYON SEYRETMEK YERİNE KEDİLERİ SEYREDİYORLAR

Kedi sevgisinin küçük yaşlara dayandığını ifade eden Aynur Palabıyık, “Tüm hayvanlara karşı büyük bir sevgi duyuyorum. Ama kediler bambaşka. İnsanın negatif enerjisini alıp, pozitif enerji veriyorlar. Kedilerin kendi arasındaki oyunu seyretmek her şeye bedel. İnsanlar televizyonlara hapis olmuşlar. Televizyon seyretmek yerine kedileri seyrediyorum. Herkes bir kedi ya da köpek sahiplense, onunla ilgilense hayat ne kadar güzel olur. Kedi bakmaya ile yan komşundaki kediye bakarak başladım. Sonra kediler çoğaldı, bazıları yavruladı. 3 ile başlayan kedilerim, 13’e çıktı. Bir kedinin ayağını ip kesmiş, o 3 ayak ile dolaşıyor. Bir tane kediyi de Kastamonu’dan eşim getirdim. Kızım Ayşe’de kediler ile ayrı ayrı ilgileniyor. Kedilerin yavrulamasıyla sayıları arttı. Ama hiçbir kediyi birbirinden ayırmıyorum.  Kedilerimin beslenmesine de özen gösteriyorum. Kastamonu’dan mama getiriyorum” diye konuştu.

Tuğçe Yerdelen

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2020, 13:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER