1066 tablet dağıtılacak

Bozkurt’ta 11 Ağustos’ta meydana gelen sel felaketinin üzerinden 27 gün geçmesine rağmen afetin izlerinin silinmesi için çalışmalar devam ediyor

1066 tablet dağıtılacak

Bozkurt’ta 11 Ağustos’ta meydana gelen sel felaketinin üzerinden 27 gün geçmesine rağmen afetin izlerinin silinmesi için çalışmalar devam ediyor. Bir yandan da eğitim-öğretimin aksamaması için 1066 adet tabletin dağıtımına başlandı.

Sel felaketinde bugüne kadar 71 kişi hayatını kaybetti. Kayıp olan 9 kişinin ise aranmasına devam ediliyor. İlçede hasarlı ve afete maruz kalmış ev ve işyerlerinin yıkımı sürerken yıkılan binaların yerine yapımına başlananların çalışmaları ise aralıksız sürüyor. Öte yandan, Yeni eğitim öğretim döneminde, binası yıkılan Bozkurt Ortaokulu Fatih İlkokulu'nda eğitim verecek. İlkokulun ek binasında da anaokulu öğrencileri eğitim alacak. Binası zarar gören İmam Hatip Ortaokulu ve Lisesi de Bozkurt Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde eğitim vereceği duyuruldu. Okulların açılacağı tarihe kadar öğrenciler uzaktan eğitim alacak. Öğrenci ve öğretmenlerin problem yaşamaması için 1066 tabletin dağıtımına Bozkurt Kaymakamlığı tarafından başlandı. İlk tabletlerin dağıtımını Kaymakam Murat Atıcı yaptı.(Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER