102. yıla özel el sanatları sergisi

10 Aralık İlk Kadın Mitingi’nin 102’nci yılı etkinlikleri kapsamında, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Saray Hamamı Kültür ve Sanat Merkezi’nde Kastamonu Kadınlar Karma El Sanatları Sergisi’nin açılışı gerçekleştirildi. Açılışa Vali Avni Çakır, AK Parti Milletvekili Metin Çelik, Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, kamu kurum kuruluş ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Protokol mensuplarının eşleri tarafından kurdele kesimiyle açılışı gerçekleştirilen sergi, ziyaretçiler tarafından ilgiyle gezildi.

102. yıla özel el sanatları sergisi
banner72

Vali Avni Çakır, serginin açılışında şu ifadeleri kullandı; “10 Aralık’ta Kastamonu kadınının yaktığı meşale Milli Mücadeledeki en eşsiz olaylardan bir tanesi, kadınıyla erkeğiyle nasıl topyekun bir mücadele verildiğinin de çok somut bir göstergesi. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi, tüm kadınlarımızı, Milli Mücadele’de büyük emekleriyle bu vatanı bizlere emanet eden tüm ceddimizi rahmetle minnetle anıyoruz. İnşallah önümüzdeki yıllarda da çok daha güçlü katılımlarla etkinliklerimizi gerçekleştireceği.”

Vali Çakır ayrıca Saray Hamamı Kültür ve Sanat Merkezi ve tüm kamu tesislerinin kadınlara açık olduğunu söyledi. (CNGHaber.com)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER