10 Kasım Mesajları

10 Kasım Mesajları

10 Kasım Mesajları

 

Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz: Atatürk milletimizi zafere götürmüştür

Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Haftası kapsamında yayınladığı mesajda, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, aramızdan ayrılışının 79. yılında saygı ve rahmetle anıyoruz. Gerektiğinde savaş, gerektiğinde barış ve yeri geldiğinde diplomasiyi en iyi şekilde kullanmanın dehası olan Mustafa Kemal Atatürk, her türlü olumsuzluğa rağmen milletimizi zafere götürmüştür. Milletimiz ise onun önderliğinde fedakârca mücadelesini sürdürmüştür” dedi.
Vali Karadeniz’in mesajı şöyle: “Gücünü milletine olan sevgisinden, inancından ve güveninden alan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün başarıları, özgür yaşamak isteyen diğer milletlere de yol gösterici olmuştur. Olayları geniş bir perspektiften değerlendirmesi, öngörü kabiliyeti yüksek olması gibi özellikleri O’nu başarıya götüren diğer özelliğidir. Milletine manevi miras olarak bilim ve aklı bırakmış olması da bugün için bize hala yol gösterici olmasını sağlamaktadır.  Eğitim, sağlık, tarım, sanayi ve turizm yatırımları ile her alanda gelişmişlik standartlarını yükselterek, dünyanın sayılı ekonomileri arasındaki yerini alan Türkiye Cumhuriyeti, millet olarak birlik ve beraberlik içinde halkımızın fedakârlığı ve  işbirliği sayesinde kazandığı bu başarıları ile bugün olduğu gibi yarın da daha güçlü olacağının en somut örneklerini göstermektedir. 
Atatürk’ün hayatını incelediğimizde savaş alanında büyük bir komutan ülke yönetiminde ise son derece başarılı bir devlet ve siyaset adamı olduğunu görürüz. Onun bu başarısını;  kendisini askerlik, siyaset bilimi, siyaset sosyolojisi, hukuk vb. konularda yüksek bir bilgi birikimi ile donatmasına bağlı olduğunu görürüz. Her türlü felsefi akımı tanımasına rağmen herhangi bir ideolojiye ülkemizi hapsetmemiş olması da başarısının ana kaynaklarından birisidir.  Ülke olarak, sahip olduğumuz değerlerimizi gelecek nesillere taşımak adına gençlerimizin de aynı şuur, inanç ve özveriyle çalışacaklarına, daha üstün başarılara imza atacaklarına yürekten inanıyorum. Milletimizi daha güzel günlere taşımak için onun mirasına sahip çıkacaklar, Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatacaklardır. Bilim ve aklın yolunda ülkemizi medeni ülkelerin seviyesinin üzerine çıkarmak için inançla çalışacaklardır. Hep bir arada ve bağımsız olarak yaşama iradesi var olan bir ülkenin, asla yok edilemeyeceğini milleti ile birlikte ispatlayan, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatanın bölünmezliği için bu uğurda canlarını feda etmiş tüm şehit ve gazilerimizi minnetle, şükranla ve rahmetle anıyorum.”

AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik: İstikbal mücadelesine önderlik etti

AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, 10 Kasım mesajı yayınladı. Milletvekili Çelik’in mesajı şöyle: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, istiklal mücadelesinin kazanılmasının ardından Cumhuriyet'i kurmuş, ardından istikbal mücadelesine de önderlik ederek ülkeyi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için yoğun gayret göstermiştir. Bugün de bizler hedeflerimizi ve aziz milletimizin hayallerini gerçeğe dönüştürmek için büyük bir gayretle çalışmaktayız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün en büyük eserim' dediği Türkiye Cumhuriyeti kurulduğu günden bugüne kadar yaşanan tüm badirelere rağmen dimdik ayaktadır. Geleceğe daha büyük ümitle, daha büyük kararlılıkla yürümektedir. Cumhuriyetimizin 100. yılında çok daha güçlü, çok daha itibarlı, çok daha demokratik, çok daha müreffeh bir Türkiye olacaktır. Bu bilinçle bizler gelecek hedeflerimize emin adımlarla ilerlerken, birlik ve beraberlikte ısrarcı olmaya devam edecek, özgürlüklerden asla taviz vermeden barış ve huzur içinde Türkiye'yi büyütmeyi kararlılıkla sürdüreceğiz. En büyük arzumuz, şehit ve gazilerimizin emanetini muhafaza etmek, bu emaneti daha yükseklere taşımaktır. Vefatının 79'uncu yılında Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve tüm silah arkadaşlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi tekrar şükran ve rahmetle anıyorum.”

AK Parti Kastamonu Milletvekili Murat Demir: Büyük önderimizi özlemle anıyoruz

AK Parti Kastamonu Milletvekili Murat Demir 10 Kasım Atatürk’ü Anma Haftası kapsamında bir mesaj yayınladı.
Milletvekili Murat Demir’in mesajı şöyle: “Her 10 Kasım da olduğu gibi bu 10 Kasım'da da Atatürk'e olan bağlılığımızı ve sevgimizi ortak düşünce ve duygularla bir kez daha dile getiriyor, büyük önderimizi özlemle anıyoruz. Türk Milleti olarak, kendi küllerinden doğan bir milleti, çağdaş dünyanın önemli bir üyesi haline getiren güçlü bir lidere sahip olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Ay yıldızlı bayrağıyla tek bayrak, 80 milyon insanıyla Tek Millet, Misak-ı Milli sınırlarıyla tek devlet ve bu topraklarını vatanlaştıran milyonlarca şehidiyle güçlü Türkiye, 21. Yüzyılı Türk asrı yapacaktır. Atatürk’ün ölüm yıldönümünde onun fikir ve düşünceleri rehberliğinde bu ideallerin gerçekleşmesi Atatürk’e verilecek en büyük armağan olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle; vefatının yıl dönümü vesilesiyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarına bir kez daha Allah'tan rahmet diliyor, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi ve bütün ecdadımızı şükranla anıyorum.”

Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş: Atatürk, ülkemizin ve milletimizin  ortak bir değeridir

Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, 10 Kasım mesajı yayınladı. Başkan Babaş, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Aziz Türk Milleti’nin esaret altında yaşamayacağını tüm dünyaya haykıran ve tarihin en onurlu zaferiyle sonuçlanan Kurtuluş Savaşı’nın başkomutanı, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 79’uncu yılında özlem ve minnetle yad ediyorum. İstiklal Savaşı’nda eşi benzeri görülmemiş bir cesaret örneği gösteren Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ülkemizin ve milletimizin ortak bir değeridir. Milli Mücadele zaferinin ardından Türkiye Cumhuriyeti’ni kurarak dünyada eşine ender rastlanılan ileri görüşlü, dahi bir devlet adamı olduğunu kanıtlayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, istikbal mücadelemize de önderlik ederek, ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine çıkması yolunda sayısız inkılaplara imza atmıştır. Bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere en büyük emaneti olan Cumhuriyetimize sahip çıkmak ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkartmak hepimizin öncelikli görevidir. Bu uğurda ecdadının izinden giden Asil Milletimiz 15 Temmuz 2016 gecesi kalleşler tarafından gerçekleştirilmek istenen hain kalkışmada ikinci İstiklal Savaşı’nı kazanarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizin bizlere bıraktığı mirasa sahip çıkmayı başarmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” diyerek bizlere emanet ettiği değerler Asil Milletimizin Kurtuluş Savaşı ruhuyla yazdığı kahramanlık destanıyla korunmuş ve gelecek nesillere daha güçlü şekilde aktarılması sağlanmıştır.Bu süreçten sonra da emin adımlarla yoluna devam eden ülkemiz üzerine dış güçler ve onların maşaları tarafından kirli oyunlar oynanmaya çalışılmış ve çalışılmaktadır. Bizler Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkemizi muassır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkartma hedefi doğrultusunda bıkmadan, usanmadan ve yorulmadan çalışacağız.Bir ve beraber olup, halkı ve Hakk’ı en üst planda tutarak, ezan sesi ile yankılanan kutsal topraklarımızda, ayyıldızlı bayrağımızın gölgesinde hür ve bağımsız olarak yaşayarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarının hatıralarına sahip çıkacağız. 
Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve vatan savunmasında canlarını ortaya koyan kahraman şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum. Ruhları şad olsun.”

CHP Kastamonu İl Başkanı Muzaffer Bıyıklı: Onun en büyük eseri Türkiye Cumhuriyeti 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu İl Başkanı Muzaffer Bıyıklı, 10 Kasım nedeniyle yayınladığı anma mesajında, “Kurtuluş Savaşı’nın önderi, cumhuriyetin kurucusu, ebedi başkomutan, eşsiz devrimci Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikal edişinin 79. yıl dönümünde büyük bir özlem, şükran ve minnetle anıyoruz. Hiç şüphesiz 79 yıl sonra Büyük Atatürk’ün düşünceleri her geçen gün daha iyi anlaşılmakta, coğrafyamızda yaşanan acı sorunlara cevap olmaktadır. Atatürk’ün devrimleri bölgemizde model olmaya devam etmekte, mazlum milletler bugün de onun ışığıyla umut bulmaktadır. Onun en büyük eseri sonsuza kadar var olacak Türkiye Cumhuriyeti’dir” dedi.
Bıyıklı’nın mesajı şöyle: “Atatürk’ün bize emanet ettiği cumhuriyet bilhassa kimsesizlerin kimsesidir. Bugün ülkemizde, çevremizde ve dünyada olan olaylara seyirci kalamayız. Haksızlıkların karşısında durmak, adaletsizlikleri yok ederek adaleti hâkim kılmak, özgürlüğü yok etmeye çalışanların karşısına dikilerek özgürlüğü korumak bu ülkede yaşayan herkesin görevidir. Atatürk’ün kurucusu olduğu Cumhuriyet Halk Partisi bu görevin bilinci ve yüksek sorumluluğu ile demokrasimizi güçlendirecek, adaleti sağlayacak ve Türkiye’yi çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkaracaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Atatürk’ü bir kez daha rahmetle anıyor, onun aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyorum.”

MHP İl Başkanı Hacı İbrahim Maşalacı: Atatürk çağa yön vermiştir

Milliyetçi Hareket Partisi Kastamonu İl Başkanı Hacı İbrahim Maşalacı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 79. vefat yıldönümü nedeniyle anma mesajı yayınladı. Maşalacı’nın mesajı şöyle: “Vefatının 79. seney-i devriyesinde Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet, minnet ve hasretle yad ediyoruz. Aziz Atatürk, Türk milletinin karanlık bir döneminden, umutsuzluğun kop koyu sisi altından ışık huzmesi gibi parlamış; durgunluğu yaran, duraklamayı bitiren milli akıl olarak çağlamış, çağa yön vermiştir. Elbette her fani gibi hak vaki olduğunda ruhunu teslim etse de, geride kalan muhterem emanetleri Türkiye’nin geleceğini tayin etmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk; bir fikir ve aksiyon mihveri, milletine gönülden bağlı ve inanmış bir dava şuurudur. Aynı zamanda askeri bir deha, taktik ve strateji ustasıdır. O, bir milletin yüksek hedeflere ikna edilmesiyle nelerin, hangi kıvam ve derecede başarılacağını göstermiştir. Nitekim Türkiye Cumhuriyeti bölgesel hesapları boşa çıkartan, küresel oyunları bozguna uğratan muhteşem bir dirilişin milli mücadele kahramanları eliyle billurlaşan destanıdır. Bu dirilişin manevi liderleri öncelikle ihlas pınarı büyüklerimiz, ecdadımızın hayır duaları, şehit ve şühedanın eşsiz hatıralarıdır.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü tanımak ve tanıtmak ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ seslenişine candan, kandan, ta derinlerden bağlı kalmakla eş anlamlıdır. Bu nedenle 10 Kasım bir matem gününden ziyade, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü daha iyi anlamlandırma imkanıdır. Bu düşüncelerle, ebediyete intikalinin 79’uncu yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, tüm kurucu kahramanlarımıza, aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet niyaz ediyorum. Unutulmasın ki, Türkiye Cumhuriyeti milli bir eser, mukaddes bir değer, muazzez bir mirastır; mutlaka yaşayacak ve yaşatılacaktır. Aksini iddia ederek karamsarlık, kötümserlik ve kaos aşılayanlar bir kez daha hezimet ve hüsrana uğrayacaklardır.”

İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Kayıkcı: Bizlere bağımsız bir ülke armağan etti 

İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Kayıkcı, “Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan Gazi Mustafa Kemal’i ebediyete intikal edişinin 79. Yıldönümünde saygıyla yad ediyoruz” dedi.
Kayıkcı, 10 Kasım mesajında şu ifadelere yer verdi: “Mustafa Kemal Atatürk tüm yaşamını ulusumuzun bağımsızlığına adamış, millet ile birlikte başlattığı kurtuluş mücadelesinde büyük bir zafer kazanarak ulusumuzun kötüye giden yazgısını ve tarihin akışını değiştiren, gerçekleştirdiği devrimlerle bizlere çağdaş bir devlet ve cumhuriyet armağan eden yaşadığı çağa damgasını vuran bir önderdir. Büyük Önder, yok edilmek istenen ulusumuzu ayağa kaldırmış, yanmış yıkılmış yurt toprakları üzerinde yeni bir devlet kurarak, çağdaş dünyayla bütünleşmesini sağlamış, bizlere bağımsız bir ülke armağan etmiştir. Bu düşünce ve duygularla, Büyük önder Atatürk’ü, milli mücadelemizin kahramanlarını, aziz şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükran duygularımla anıyorum.”

Kastamonu Üniversitesi Rektörü Seyit Aydın: Büyük fikir adamı olduğunu bütün dünyaya ispat etmiş bir liderdir

Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası mesajı yayınladı.
Rektör Aydın’ın mesajı şöyle: “Artık her şey bitti!”denilen günlerde, bir milleti istiklâlini yeniden kazanmak uğrunda cesaretlendirip Milli Mücadele’ye sevk ederek, yıkılmış bir imparatorluğun küllerinden aydınlık ve hür bir Cumhuriyet inşa eden Mustafa Kemal Atatürk; Türk milletini muasır medeniyetler seviyesine yükseltmek için yaptığı inkılaplarıyla, askeri ve siyasi dehasının yanı sıra, büyük bir fikir adamı olduğunu da bütün dünyaya ispat etmiş bir liderdir. Biz Kastamonu Üniversitesi olarak, Atatürk’ün Cumhuriyeti emanet ettiği gençlerimizi aklı hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller olarak yetiştirmek; bu sayede onun vasiyetini yerine getirmek mesuliyetiylevar gücümüzle çalışıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, vefatının 79. yılında Mustafa Kemal Atatürk’ü ve onun şahsında aziz vatanımızın al bayrağı gölgesinde şehit olan askerlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Faruk Özdemir: Şükran, minnet ve saygıyla anıyoruz

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Faruk Özdemir, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 79. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. 
Özdemir mesajında şu ifadelere yer verdi: “Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan ve eşsiz devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete uğurladığımızın 79’uncu yıldönümünde saygı ve rahmetle anıyoruz. 10 Kasım Günü aramızdan ayrılan, büyük devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ün insanlığa ışık ve hayat kaynağı olmaya devam eden düşünceleriyle aydınlattığı yolda yürümeye, Türk Vatanı’nın bölünmez bütünlüğünü sonsuza kadar koruma, yüceltme, azim ve kararlılığı ile memleketimizin yarınları için çalışmaya devam ediyoruz. Gazi Mustafa Kemal’in; ‘Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek değildir, benim fikirlerimi, duygularımı anlıyor ve hissediyorsanız bu kâfidir’ sözleri ile her 10 Kasım’ı Mustafa Kemal Atatürk’ün temel felsefesini, eserlerini anmak, anlamak ve dikkatlerimizi O’nun düşüncelerine yöneltmek için bir fırsat olarak görüyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle ölümünün 79. yıldönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’le birlikte Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, Cumhuriyetimizin kuruluşunda emeği geçen, vatanı uğruna canlarını feda etmiş şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet, şükran, minnetle ve saygıyla anıyoruz.”
Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2017, 11:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER