Müzik indir

28 Eylül 2020 Pazartesi

Geç kalıyoruz…

19 Ağustos 2020, 10:24
Geç kalıyoruz…
Serkan HORUZ

GMG Kastamonuspor, 2020-2021 sezonun başlamasına yaklaşık 1 ay gibi bir süre kala hala kaotik bir ortamla karşı karşıya.

Rakiplerimiz transfer çalışmalarını ve yeni sezon hazırlıklarını sürdürürken kırmızı-siyahlılar henüz önüne bir yol haritası koyabilmiş değil.

Takımın yıllardır birike birike gelen ve artık ‘Boyumuzu’ aşacak noktaya gelen borçları yüzünden Aygün ailesi ile kulübün yolları ayrılma noktasına geldi.

Bu duruma çözüm bulabilmek ve gemiyi yüzdürebilmek için Vali Avni Çakır’ın başkanlığında il protokolünün de katılımıyla bir toplantı gerçekleştirildi.

Futbol kamuoyu gibi bende bu toplantıda kesin bir sonucun çıkmasını bekliyordum.

Ancak bu toplantıdan kesin bir sonuç çıkmadı.

Benim anladığım kadarıyla özellikle Vali Avni Çakır ve Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu’nun bu hafta boyunca başta kırmızı-siyahlılarda alacağı bulunan Kastamonulu hemşehrilerimiz başta olmak üzere şehrin ileri gelenleriyle bir bir görüşecek.

Bu görüşmelerde karınca kararınca bütün iş adamlarının taşın altına elini koyması istenecek.

Bu görüşmelerden Cengiz Aygün’ün dile getirdiği gibi 7-8 milyon lira civarında bir bütçe ortaya çıkmasa da şehirden mevcut yönetimi tatmin edebilecek bir desteğin sağlanacağını düşünüyorum.

***

Aygün ailesi ‘Devam’ kararı da alsa ‘Tamam’ kararı da alsa GMG Kastamonuspor’un yeni sezon öncesi yol haritasını belirme noktasında geçtiğimiz sezon olduğu gibi yine geç kaldığını düşünüyorum.

Rakiplerimizin hemen hemen hepsinin yeni sezon hazırlıklarına başladığı, kadrolarını şekillendirdikleri ve 2. Lig’in ‘kaliteli’ futbolcularını transfer ettiği bu günlerde takımımızın da biran önce saha içine dönmesi gerektiğini düşünüyorum.

Böyle bir dönemin başımıza neler açabileceğini geçtiğimiz sezon tecrübe etmiştik.

Yine geç kaldığımız, saha dışı olaylarla uğraştığımız bir yaz döneminin devamında ligde 3’te 0’la başlamıştık.

Aygün ailesinin endişesini anlayabiliyorum. Ortada net bir durum olmadığında girişimlerde bulunmak istememelerini de anlayışla karşılıyorum.

Ama en azından hali hazırda sözleşmeli futbolcularımızın Kastamonu’ya davet edilerek, ‘alt yapı’ antrenörlerinin eşliğinde çalışmalara başlayabileceklerini düşünüyorum.

Yeni sezonun başlamasına 1 ay gibi bir süre varken futbolcuların hala tatilde olmaları, günlerini boş geçiriyor olmaları GMG Kastamonuspor kadar onları da olumsuz etkileyecektir.

Umarım sessiz geçen bu dönemler bize form düşüklüğü olarak dönmez ve geçtiğimiz sezon olduğu gibi ilk haftalarda dönüşü zor olacak puan kayıpları yaşamayız.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV