Müzik indir

26 Eylül 2020 Cumartesi

FIRTINA ÖNCESİ SESSİZLİK Mİ?

27 Mayıs 2019, 10:02
FIRTINA ÖNCESİ SESSİZLİK Mİ?
Serkan HORUZ

Son zamanlarda yaşadığı maddi sıkıntılarla gündeme gelen Kastamonuspor 1966, belki de tarihinin en önemli kongresini yapmaya hazırlanıyor.

9 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek olan kongre öncesi şuana kadar çıkıp da ‘Ben başkanlığa adayım’ diyen biri olmadı.

Yalnızca mevcut başkan Erkan Özcan ‘şehrin istemesi’ durumunda aday olabileceğinin sinyallerini vermişti. Yani hali hazırda Kastamonuspor 1966 başkanlık görevini icra eden Erkan Özcan’da yapılacak kongrede resmi olarak aday olduğunu açıklamadı.

ZAMAN DARALIYOR

Kastamonuspor’u yönetmeye talip olacak olan (eğer talip çıkarsa) başkan ve yönetim için aslında zaman git gide daralıyor. Kulübün sözleşmeli futbolcularına 3 Milyon TL’nin üzerinde borcu var.

Kulüpten yapılan açıklamaya göre bu futbolculara bu borç ödenmezse futbolcuların tamamı 20 Haziran’da serbest kalabilir. Diğer borçları saymıyorum bile.

Hal böyleyken şehirde adeta ‘ölüm’ sessizliğinin olması futbol kamuoyunu oldukça tedirgin ediyor. Kongreye 2 hafta kadar kısa bir süre kalmışken bu sessizlik acaba ‘fırtına öncesi sessizlik’ mi? Yoksa gerçekten kongrede Kastamonuspor’a sahip çıkacak birisi çıkmayacak mı? İşte bunu zaman gösterecek.

AKLIMDA DELİ SORULAR

9 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek olan kongre Kastamonuspor 1966’nın sadece bugününü değil geleceğini de doğrudan etkileyecektir. Dolayısıyla kongre öncesi cevaplanması gereken sorular var.

1-Kastamonuspor 1966’nın yol haritası ne olacak?

2-Bundan önceki yıllarda olduğu gibi şampiyonluğa oynayacak kadrolar mı kurulacak yoksa kulüp küçülmeye mi gidecek?

3-Kulübün borçları nasıl ödenecek?

4-Kulübe kalıcı gelirler sağlanacak mı?

Bu sorulara şehir olarak cevap vermeden gideceğimiz bir kongrenin ne Kastamonuspor’a nede şehre bir faydası olmayacaktır.

KAPANACAĞINA ŞİRKETLEŞSİN

Bu kadar sıkıntılarla gideceğimiz bir kongrede şehir olarak ortak bir paydada buluşup Kastamonuspor 1966’yı yönetecek başkan ve yönetim kurulu oluşturamayacaksak belki de yapmamız gereken kongrede bir karar alıp bu kulüp ‘kapanacağına şirketleşsin’ demek olacaktır.

Kulüplerde son yıllarda yaşanan ekonomik sorunlar göz önüne alındığında birçok kulübün bu yolu tercih ettiğini görüyoruz. Geçtiğimiz sezon aynı grupta mücadele ettiğimiz Türkiye’nin en köklü camialarından olan Samsunspor yaşadığı maddi sorunlar nedeniyle kapanma noktasına geldiğinde kulübün varlığını devam ettirebilmesi için böyle bir yolu tercih etmişti.

Yılport gibi güçlü bir firmanın sponsorluğu altına yeniden yapılanmaya giden Yılport Samsunspor’un kısa süre içerisinde yeniden Süper Lig’de boy göstermeye başlayacağına eminim.

Ayrıca yine geçtiğimiz sezon 2.Lig Kırmızı Grup’ta mücadele eden Zonguldakspor ve Manisa Büyükşehir Belediyespor’da şirketleşme kararı alan takımlar kervanına katıldı. Belki de maddi olarak çok zor günler geçiren Kastamonuspor için son çıkış yolu budur.

Takıma sahip çıkılmayacak ve kaderine terkedilecekse Kastamonu’nun yetiştirdiği siyasetçilerin, bürokratların ve önemli iş adamlarını en azından son kez elini taşın altına koyabileceğini düşünüyorum.

Belki Kastamonuspor için büyük firmalar bu yükün altına girmek istemeyecektir. Ama U21 Ligleri’nin de kapandığı güçlü camiaların her birinin bu liglerden kendi oyuncusunu oynatabileceği bir kulüp aradığı bu sezonda böyle bir anlaşma yapıp takımın daha büyük sorunlar yaşamasının önüne geçebiliriz.

Her şey Kastamonuspor için.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV