Tarım ve inşaat umut vermedi

Türkiye İstatistik Kurumu, 2021'in ikinci çeyreğine ilişkin büyüme verilerini paylaştı. Açıklanan verilere göre Türkiye ekonomisi geçtiğimiz çeyrekte, önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 21,7 oranında büyüme gösterdi. 2021'in ilk çeyreğiyle kıyas yapıldığında ise yüzde 0,9'luk büyüme görülüyor

Tarım ve inşaat umut vermedi

Türkiye İstatistik Kurumu, 2021'in ikinci çeyreğine ilişkin büyüme verilerini paylaştı. Açıklanan verilere göre Türkiye ekonomisi geçtiğimiz çeyrekte, önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 21,7 oranında büyüme gösterdi. 2021'in ilk çeyreğiyle kıyas yapıldığında ise yüzde 0,9'luk büyüme görülüyor.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), ülkenin ekonomik açıdan verilerini gösteren son raporunu yayınladı. 2021'in ikinci çeyreğini kapsayan büyüme verileri, Türkiye ekonomisinin geçtiğimiz yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 21,7 büyüdüğünü gösteriyor. Bu oran, 2021'in ilk çeyreğine kıyasla ise yüzde 0,9 seviyesinde.

Yapılan araştırmalar, Türkiye ekonomisine hayat veren sektörlerden neredeyse hepsinin, ikinci çeyrekte büyüme gösterdiğini ortaya koyuyor. Açıklanan verilere göre hizmet sektörü yüzde 45,8, sanayi sektörü yüzde 40,5, mesleki, idari ve destek hizmet faaliyetler sektörü yüzde 32,4, diğer hizmet faaliyetleri sektörü yüzde 32,3, bilgi ve iletişim faaliyetleri sektörü yüzde 25,3, kamu yönetimi, eğitim, insan sağlığı ve sosyal hizmet faaliyetleri sektörü yüzde 8,5, gayrimenkul faaliyetleri sektörü yüzde 3,7, inşaat sektörü yüzde 3,1 ve tarım, ormancılık ve balıkçılık sektörleri yüzde 2,3 arttı. Finans ve sigorta sektörü ise geçtiğimiz çeyrekte yüzde 22,7 küçülme gösterdi. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER