Katar Alüminyum'da ilk ihracat

KASTAMONU Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren ilimiz tanınmış iş adamlarından Ahmet Katar'ın sahibi olduğu Katar Alüminyum, alüminyum sektöründe hızla büyümeye devam ediyor

Katar Alüminyum'da ilk ihracat

KASTAMONU Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren ilimiz tanınmış iş adamlarından Ahmet Katar'ın sahibi olduğu Katar Alüminyum, alüminyum sektöründe hızla büyümeye devam ediyor.

İç piyasada adından sıkça söz ettiren ve sektörde sıkı bir yer edinen Katar Alüminyum ihracat kapasitesini de artırmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere yeni pazar arayışlarını hızlandıran Katar Alüminyum, marka değerini yurtdışına taşımak istiyor.

Bu bağlamda Almanya'ya ilk ihracatlarını gerçekleştirdiklerini ifade eden Katar Alüminyum Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Katar, ihracat çalışmalarının karşılık bulduğunu ve Kastamonu'da ürettikleri alüminyum profillerin yurtdışında da kullanılmaya başladığını söyledi.2021 yılı başında OSB'deki ilave tesis binasını tamamlayarak devreye aldıklarını belirten Katar, amaçlarının mevcut satışlar içinde ihracat oranını düzenli olarak artırmak olduğunu ifade etti.

Pandemi ortamının alüminyum sektörü üzerinde etkisinin sınırlı kaldığını ve alüminyuma talebinin canlılığını koruduğunu söyleyen Katar, önümüzdeki dönemin alüminyum sektörü için daha parlak olacağını, alüminyum kullanım oranındaki artışın ivme kazanacağını belirtti.

Katar: “Amacımız, Kastamonu'dan yeni küresel markalar çıkmasını sağlamak, bunun için tamamen yerli sermayemizle üretim yapıyor,  ürünlerimizi paydaşlarımızın kullanımına sunuyoruz” dedi. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER