İnebolulu yatırımcıdan, Taşköprü'ye yatırım

İnebolulu iş adamı Murat Uslu’nun kurduğu Uslular Hadde, Taşköprü OSB’ de yapacağı yeni yatırımla hem istihdamını hem de kapasitesini artıracak

İnebolulu yatırımcıdan, Taşköprü'ye yatırım

İnebolulu iş adamı Murat Uslu’nun kurduğu Uslular Hadde, Taşköprü OSB’ de yapacağı yeni yatırımla hem istihdamını hem de kapasitesini artıracak.

Demir çelik sektöründeki 21 yıllık tecrübesini 2019’da kurduğu Uslular Hadde firmasına aktaran İnebolulu iş damı Murat Uslu, Taşköprü OSB’ de yapacağı yeni yatırımla hem istihdamını hem de kapasitesini artıracak.

Kocaeli’de bin metrekare kurulu tesiste yılda 35 bin ton hammadde işleyerek soğuk çekme ürün imal ettiklerini bildiren Murat Uslu, “Mevcutta bünyemizde 25 kişiyi istihdam ediyoruz. Taşköprü Organize Sanayi Bölgesinde 9 bin metrekare alanda kuracağımız yeni tesisimizde ek en az 30 kişilik bir istihdamımız olacak. Orada profil üretimi yapacağız, güçlü lojistik ağıyla kontrollü bir şekilde Karadeniz ve Doğu’da etkimizi artırmayı planlıyoruz.” dedi.

Uslular Hadde Yönetim Kurulu Başkanı Murat Uslu, 2022’de projesine başlayacakları Taşköprü OSB’deki fabrikanın 2024’te faaliyete girmesini hedeflediklerini söyledi. (İstamonu)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER