Hobilerinizi Evinizde Sergileyin!

Hobilerinizle evinizi renklendirebilirsiniz. Hem fonksiyonel hem de estetik ev dekorasyonu için siz de hobilerinizle yarattığınız eserleri evinizde kullanmayı düşünebilirsiniz

Hobilerinizi Evinizde Sergileyin!

Hobilerinizle evinizi renklendirebilirsiniz. Hem fonksiyonel hem de estetik ev dekorasyonu için siz de hobilerinizle yarattığınız eserleri evinizde kullanmayı düşünebilirsiniz.

Size ilham kaynağı olacak fikirleri tüm detaylarıyla paylaşıyoruz.

Akvaryum ile Evinize Renk Katın

Eğer bitki veya su canlıları için akvaryum merakınız varsa evinizi bu merakla daha heyecan verici bir dekorasyona kavuşturabilirsiniz. Rengarenk balıklar, su bitkileri, dekoratif taşlar ile akvaryumu daha özgün bir hale getirmeniz de mümkün. Elbette balıklarınızın sağlığı için akvaryum boyunu yeterince geniş tutmayı, düzenli temizlemeyi ve bakım yapmayı unutmamalısınız.

Duvarınız Moadboardunuz Olsun

Farklı boyutlardaki çerçeveleri kullanarak duvarınıza bir moadboard oluşturabilirsiniz. Çizimleriniz, fotoğraflarınız, kaligrafi çalışmalarınız, sevdiğiniz notlar ve sizin için özel tarihler içeren yazıları duvarınızda sergileyebilirsiniz. Çerçeve alıp bu belgeleri tek tek duvara asabileceğiniz gibi dijital ortamda tasarımını yaptırıp bir duvar kağıdı haline de getirebilirsiniz. Odanızın duvarını sadece sizde olan ve hatıralarınızı taşıyan bir moadboardla kaplamayı isterseniz bu önerimizi gözden geçirmelisiniz.

Eserlerinizi Çerçeveletin, Duvarları Doldurun

İster suluboya isterseniz puzzle veya karakalem çalışması yapın, ortaya çıkan eserleri çerçeveleterek duvarınıza asabilir, evinizi adeta bir sergi salonuna dönüştürebilirsiniz. Renkli tablolar özellikle evlerin antrelerinde, yemek salonlarında ve oturma odalarında çok şık duruyor.

Antika Koleksiyonunuzu Görücüye Çıkarmanın Vakti

Eğer antika veya retro eşya koleksiyonu yapıyorsanız hobilerinizi görücüye çıkararak yaşam alanlarınızı sizi yansıtan bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Aile yadigarı eşyalarınızı elden geçirebilir, onları tamir ederek eşyalara yeni fonksiyonlar kazandırabilirsiniz. Eski bir çeyiz sandığının salonunuz için şık bir orta sehpa olacağından emin olabilirsiniz.

Hobiniz Gezmekse…

Hobiniz gezmekse, evinize bu merakınızı nasıl yansıtacağınızı düşünebilirsiniz. Oysa çok kolay. Dev bir dünya haritası ile evinizin en geniş duvarını kaplamaya ne dersiniz? Gittiğiniz ülkelerin üstüne o ülkeyle ilgili bir obje asabilir veya mıknatıslı bir sistem tasarlayarak ülkelerden aldığınız metal eşyaları harita üzerinde sergileyebilirsiniz. Elbette sadece gerçekleştirdiğiniz hayaller değil, yapmak istediklerinizin de bu haritada yeri var. Gezeceğiniz rotaları harita üzerinde belirginleştirerek hayallerinizi görünür kılmanız mümkün.

Birden Çok Hobiniz Varsa

Birden çok hobi sahibi olabilir ve hepsini birden evinizin dekorasyonunda kullanmak istiyor olabilirsiniz. Bu durumda, odalarınıza bol bol raf monte ettirmeyi unutmayın. Raflara sizin için hobilerinizi ifade edecek objeler, tablolar, kitaplar, eserler yerleştirebilirsiniz. Rengarenk eşyalar, şık dekoratif nesneler ve düzenli raflarla özel ilgi alanlarınızı yaşamınızın merkezi olan evlerinizde gösterebilirsiniz.

Sosyalleşmek Hobisi Olanlar için…

Benim hobim sosyalleşmek diyorsanız yaşam alanlarınızda arkadaşlarınızla anılarınıza yer verebilirsiniz. Evinizin bir duvarını anı köşesi yapmaya ne dersiniz? Duvarı, yazı yazmaya yardımcı olan duvar boyaları ile boyayabilirsiniz. Ardından her konuğunuzun sizin için duvara bir not bırakmasını isteyebilirsiniz. Ayrıca duvara arkadaşlarınızla fotoğraflarınızı yapıştırabilir, sizin için özel olan insanların pozitif enerjisini her an yanınızda hissedebilirsiniz.

Dikiş Sevenler Bu Fikre Bayılacak

Eğer dikiş seviyorsanız, dikiş dikmek hobinizse diktiğiniz eşyalara evinizin köşelerinde yer açabilirsiniz. Kendi hazırladığınız yastık kılıflarını kullanabilirsiniz. Kıyafet dikiyorsanız, özel bir parçayı çerçeveleterek tablo gibi odaya asmayı deneyebilirsiniz. Özellikle otantik kumaşlar ve rengarenk nakışlar, duvarda bir tablo gibi duruyor. Mutlaka denemelisiniz.

Oyun Meraklıları için Oyun Köşeleri

Oyun hobisi olanlar, salonlarına hazırlayacakları özel oyun köşesiyle dekorasyona şık bir imza atıyor. Oyun karakterlerinin afişlerini, figürlerini dekorasyona dahil ederek evinizi renklendirebilirsiniz.

Hobileriniz hayatınızın bir parçası, yaşamınızın çoğunu geçirdiğiniz evinizde de onları sergilemelisiniz. Hobilerinizle evlerinizi daha çekici bir görünüme kavuşturabilir, kendinizi mekanlara daha ait hissedebilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER