Yeniden zil çalacak!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yüz yüze eğitim ile ilgili yol haritası belirlendi. Koronavirüs ile mücadele sürecinde Hazirana ilişkin kademeli normalleşme kapsamında, Türkiye genelinde ilkokullarda yüz yüze eğitime geçildi

Yeniden zil çalacak!
banner72

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yüz yüze eğitim ile ilgili yol haritası belirlendi. Koronavirüs ile mücadele sürecinde Hazirana ilişkin kademeli normalleşme kapsamında, Türkiye genelinde ilkokullarda yüz yüze eğitime geçildi.

İlkokullarda dün itibarıyla başlayan yüz yüze eğitim, haftada 2 gün uygulanırken; ortaokul ve liselerde ise yüz yüze eğitime 7 Haziran itibarıyla başlanacak. Öğrenciler, karnelerini ise 18 Haziran'da alabilecek.

İLKOKULLARDA 2 GÜN YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLADI

Tüm ilkokullarda ve okul bünyesindeki ana sınıflarında, haftada 2 gün yüz yüze eğitim dün itibariyle başlarken, diğer okul öncesi eğitim kurumları, mevcut durumda olduğu gibi tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime devam edecek.

KÖYLERDE 5 GÜN YÜZ YÜZE EĞİTİM OLACAK

Köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki okullarda ise yüz yüze eğitim, haftanın 5 günü tam zamanlı yürütülecek.

LİSELER, 7 HAZİRAN’DA YÜZ YÜZE EĞİTİME BAŞLAYACAK

Tüm ortaokul ve liselerde ise yüz yüze eğitim, haftada 2 gün olacak şekilde 7 Haziran Pazartesi başlatılacak.

YÜZ YÜZE EĞİTİM İSTEĞE BAĞLI OLACAK

Okullardaki yüz yüze eğitimlere katılım, isteğe bağlı olacak. Eğitimler, Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu'ndaki koşullar doğrultusunda gerçekleştirilecek.

KARNELER 18 HAZİRAN’DA VERİLECEK

Öğrenciler, 2020-2021 eğitim öğretim yılı karnelerini 18 Haziran'da alabilecek; 2 Temmuz'a kadar okullardaki telafi programına isteğe bağlı olarak katılabilecek. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER