'TÜM ÖNLEMLER ALINDI'

İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu, İlköğretim Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen törende konuştu

'TÜM ÖNLEMLER ALINDI'

İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu, İlköğretim Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen törende konuştu. Okullardaki koronavirüs vakaları ve karantinalarla ilgili değerlendirmelerde bulunun Bahçacıoğlu, aldıkları önlemler hakkında bilgi verdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu,  “Milletimizi ve ülkemizi geleceğe güvenle taşımak, ileri milletler arasında yer almasını sağlamak için birinci şart eğitimdir. Eğitim, bir toplumun geleceğini belirleyen uzun soluklu bir süreç, bir memleket meselesidir. Bu anlamda yavrularımızın en güzel şekilde yetiştirilmesi hepimizin ortak hedefidir. Eğitimde amacımız, hayat boyu eğitimi benimseyen, modern dünyada söz sahibi olabilen, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, ülkemizi geleceğe taşıyacak nesiller yetiştirebilmektir. Başöğretmen Atatürk'ün ‘Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.’ sözü ile bizlere yüklediği gelecek nesilleri yetiştirme sorumluluğu büyük bir güven duygusunun ifadesidir. Eğitim ve öğretimin kalitesini artırmak adına fedakârca çalışacağınıza olan güvenimiz tamdır. Şüphe yoktur ki, yeni nesil sizlerin elinde şekillenecek, geleceğimizin teminatı gençlerimiz milletimizi en iyi şekilde temsil edeceklerdir. Öğretmenlerimizin fedakâr çalışmalarıyla, öğrencilerini bilgi, beceri, tutum ve değerlerle donatacaklarına inancım tamdır. Bu, zor fakat kutsal görevde tüm öğretmenlerime, idarecilerime başarılar diliyorum” dedi.

“REHBERE UYGUN OLARAK TÜM ÖNLEMLER ALINDI

11 Ağustos’ta sel afetinin yaşandığı Bozkurt ilçesi başta olmak üzere tüm okullarda eğitim devam ettiğini belirten Bahçacıoğlu, “Devletimizin sağladığı imkânlar sayesinde, öğrencilerimizin tamamı, eğitim öğretime hazır hâle getirilen okullarımızda öğretmenlerine ve arkadaşlarına kavuşmuştur. Covid-19 Salgınında Okullarda Alınması Gereken Önlemler Rehberi’ne uygun olarak tüm önlemler alınmış, okullarımızın tadilat ve onarımı yapılmış, taşımalı eğitimin bütün iş ve işlemleri tamamlanmıştır. İl genelindeki 172 taşıma merkezi okulumuza, 8 bin 265 öğrencimiz taşıma servislerimizle taşınmakta olup, taşınan tüm öğrencilerimize sıcak yemek hizmeti sunulmaktadır” diye konuştu. (Hüseyin Hüsnü Aykaç)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER