Teknokent'te ilk stajyerler

Kastamonu Teknokent A.Ş ve Kastamonu Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi A.Ş, Ar-Ge ve İnovasyon çalışmaları yürüten öğrencilere destek vermeye devam ediyor

Teknokent'te ilk stajyerler
banner72

Kastamonu Teknokent A.Ş ve Kastamonu Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi A.Ş, Ar-Ge ve İnovasyon çalışmaları yürüten öğrencilere destek vermeye devam ediyor. Geleceğin teknolojilerini geliştirmeyi hedefleyen mühendislik öğrencileri Kastamonu Teknokent’in ilk stajyerleri olarak staj eğitimlerine başladı.

Bu yıl bir ilk olmak üzere, üniversitenin Bilgisayar, Elektrik-Elektronik ve Makine Mühendisliği bölümlerinden toplam 15 öğrenci yaz dönemi staj eğitimlerini tamamlamak, 3 öğrenci ise daha önce zorunlu staj eğitimlerini tamamlamalarına rağmen gönüllü olarak staj yapmak üzere kuruma başvuruda bulundu. Başvuru yapan toplam 18 öğrenci İnovatif Teknolojiler Ofisi bünyesinde stajlarını yapmak üzere kabul edildi. Stajyerler, gerek duydukları takdirde İnovatif Teknolojiler Ofisi ekibinden akademik destek alabilecekler.

Staj yapan öğrencilerin çalışmalarını daha verimli yürütebilmeleri ve Kastamonu Teknokent A.Ş’nin imkânlarından yararlanabilmeleri amacıyla kendilerine Kastamonu Teknokent A.Ş bünyesinde bulunan ofislerden tahsis edildi. Staja kabul edilen öğrenciler aynı zamanda üniversitenin teknoloji takımlarında aktif olarak görev alıyor. Takımlarda görev yapan öğrencilerin kurum bünyesinde staja kabul edilmeleri sayesinde öğrenciler, KYK barınma imkânlarından da ücretsiz olarak faydalanabilecekler. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER