Sınav, derslere 2 Haziran’da başlıyor

Sınav Kurs Müdürü Nida Özveren, üniversite sınavlarına hazırlık kurslarının 2 Haziran’dan itibaren başlayacağını açıkladı

Sınav, derslere 2 Haziran’da başlıyor

Sınav Kurs Müdürü Nida Özveren, üniversite sınavlarına hazırlık kurslarının 2 Haziran’dan itibaren başlayacağını açıkladı.

Sınav hazırlığına erken başlanılması gerektiğini söyleyen Özveren, üniversite sınavlarının ilk adımı olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) sınavında önemli konularda eksiklikler görüldüğünü dile getirdi. 2 Haziran itibariyle derslere başlayacaklarını açıklayan Özveren, Sınav Eğitim Kurumları olarak öğrencileri sınavlara eksiksiz hazırladıklarını kaydetti.

Üniversite sınavlarında başarılı sonuçlar elde edilebilmesi için tam öğrenmenin gerekli olduğuna değinen Sınav Kurs Müdürü Nida Özveren, “Bunun için de konu bütünlüğü, soru çözebilme yetisi, yeni nesil beceri temelli sorularda yorumlama tekniği ve disiplinler arası bilgiler gerekmektedir. Ülkemizde öğrenciler lise giriş sınavlarına hazırlanırken yoğun bir çalışma temposunda oldukları için lisenin ilk yıllarında rekabetin bittiğini düşünerek rehavete kapılmaktadır. Bu sebeple de üniversite sınavlarının ilk adımı olan TYT sınavında gerekli konularda eksiklikler görülmektedir. Tüm bu eksiklikleri lise son sınıfta tamamlamak çok zor olduğundan çocuklarda stres ve sınav korkusu oluşmaktadır. Bu yüzden sınav hazırlığına erken başlanmalıdır.  Biz Sınav Eğitim Kurumları olarak öğrencilerimizin hep bir adım önde olmaları için, girecekleri sınavlara eksiksiz hazırlayarak, daha mutlu ve huzurlu bir sınav dönemi geçirmelerini hedefliyoruz. 2 Haziran itibariyle derslerimize başlamayı planlıyoruz” dedi. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER