Sepetçioğlu Konağı, MEM'in

İl Genel Meclisi Haziran ayı toplantıları dünkü oturumla devam etti. Toplantının gündeminde Eğitim, Kültür ve Sosyal İşler Komisyonu raporu yer aldı

Sepetçioğlu Konağı, MEM'in
banner72

İl Genel Meclisi Haziran ayı toplantıları dünkü oturumla devam etti. Toplantının gündeminde Eğitim, Kültür ve Sosyal İşler Komisyonu raporu yer aldı.

Tek gündem maddesinin yer aldığı toplantıda Sepetçioğlu Konağı’nın kurs faaliyetlerinde kullanılması şartıyla Milli Eğitim Müdürlüğü’ne tahsis edilmesi yönündeki teklif doğrultusunda hazırlanan Eğitim, Kültür ve Sosyal İşler Komisyonu raporu görüşüldü. Raporda; söz konusu konağın 5 yıl süreyle tahsis edilmesi uygun görüldü. Rapor oy birliğiyle kabul edildi.

''SPOR KOMPLEKSİNE 20 MİLYON TL DESTEK''

Toplantının sonunda Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun ilimize gelişlerine değinen İGM Başkanı Güray Parçal; “Atatürk ve İstiklal Yolu’muz Gençlik ve Spor Bakanlığımızın programına girdi. Meclisimiz bu konuda önceki senelerde güzel çalışmalar yaptı. Bu sene pandemi şartlarından dolayı çok kalabalık değil ama güzel bir program oldu. Bakanımız ilçelerimizde yapılan yatırımları da yerinde inceleyecekler. Kastamonu’muza spor alanında güzel yatırımlar yapıldı. Yapılan yatırımlar sayesinde Kastamonu spor alanında iyi bir noktaya geldi. Kastamonu Üniversitemizin halka açık olması kaydıyla yapılan spor kompleksine Bakanlığımız 20 milyon TL kadar bir destek verdi. Bu yatırımda Haziran ayı sonu itibariyle bitecek ve hizmete girecek. Üniversitenin spor kompleksi içinde, kafeterya, yüzme havuzu, basket sahası, bowling salonu gibi birçok alan olacak. Milli Kamp Merkezi’nin inşaatı da sürüyor. Süresi içinde orası da bitecek. Şükürler olsun pandemi öncesinde uğraşılıp, alınmış bu yatırımlar. Bu konuda Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Reşat beyinde biz siyasileri tetiklemesi, öngördüklerini söylemesi de bu noktada katkı sağladı” diye konuştu. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER