MERLAB'dan Rektör Topal'a ziyaret

Kastamonu Üniversitesi Merkezi Araştırma Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi yönetimi, Balda HMF Tayini ve Şeker Kompozisyonu (Glikoz, Fruktoz ve Sakkaroz) Tayini kapsamlarında akredite edilmesi nedeniyle Rektör Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal’a ziyaret gerçekleştirdi

MERLAB'dan Rektör Topal'a ziyaret

Kastamonu Üniversitesi Merkezi Araştırma Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi yönetimi, Balda HMF Tayini ve Şeker Kompozisyonu (Glikoz, Fruktoz ve Sakkaroz) Tayini kapsamlarında akredite edilmesi nedeniyle Rektör Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal’a ziyaret gerçekleştirdi.

Ziyarette, Merkezi Araştırma Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Mahmut Gür, Türk Akreditasyon Kurumu tarafından denetimlerin gerçekleştiğini belirterek, Balda HMF Tayini ve Şeker Kompozisyonu (Glikoz, Fruktoz ve Sakkaroz) Tayini kapsamlarında laboratuvarın bölgede ilk akredite merkezi araştırma laboratuvarı olarak akredite edildiğinin bilgisini paylaştı.

Yapılan çalışma ile ilgili memnuniyetini dile getiren Rektör Topal, yürütülen akreditasyon çalışmalarının sürekliliğinin sağlanmasına vurgu yaptı. Bu süreçte emeği geçen Merkezi Araştırma Laboratuvarı akademik ve idari personelini tebrik ederek, çalışmalarında başarılar diledi. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER