MEB'e 500 personel

Toplum Yararına Program çalışması İl Merkezi ve İlçelerimizdeki MEB’e bağlı resmi okullarda 500kişi Haziran 2020 tarihine kadar istihdam edilecek

MEB'e 500 personel

Toplum Yararına Program çalışması İl Merkezi ve İlçelerimizdeki MEB’e bağlı resmi okullarda 500kişi Haziran 2020 tarihine kadar istihdam edilecek. MEB’e bağlı resmi okullarda yapılacak geçici süreli istihdam için müracaatlar 28 Ağustos 2021 Cumartesi günü başlamış olup, dün itibariyle sona erdi.Programlara katılmak isteyen işsiz vatandaşların İŞKUR e-şube ve ALO-170 iletişim hattı üzerinden müracaat etmeleri gerekiyordu. (Kastamonu Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nden şahsen, başvuru alınamadı.)

Başvuru yapan işsiz vatandaşların, işe yerleştirilmeleri İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan protokole göre 3 Eylül'de   noter kurası ile belirlenecek.

TYP’den yararlanma süresi, on iki ay içerisinde ayrı ayrı olarak veya bir defada en fazla dokuz ay. En son ayrıldığı program üzerinden üç ay geçmeden yeni programa katılanlar son katılmış olduğu programdan kalan süre kadar yararlanabilecek.  (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER