MEB'DE İSTİFA

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk istifa etti. Selçuk'un ekibinde yer alan Araçlı hemşehrimiz Prof. Dr. Mustafa Safran da görevini bıraktı

MEB'DE İSTİFA

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk istifa etti. Selçuk'un ekibinde yer alan Araçlı hemşehrimiz Prof. Dr. Mustafa Safran da görevini bıraktı. Bakan yardımcısı olan Mahmut Özer ise Milli Eğitim Bakanı olarak Ziya Selçuk'un yerine 76'ıncı Milli Eğitim Bakanı olarak atandı. Öte yandan, üç yeni bakan yardımcısı atandı.

Bakan Selçuk, Ak Parti döneminde Ömer Çelik’ten sonra en uzun Milli Eğitim Bakanı olarak görev yapan ikinci isim oldu. 10 Temmuz 2018’den buyana bakanlık yapmaktaydı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, Bakan Ziya Selçuk’un ‘görevden af talebinin kabul edildiği’ bildirilirken, Milli Eğitim Bakanlığı’na Bakan Yardımcısı Mahmut Özer atandı. Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcılıklarına ise Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili, Prof. Dr. Petek Aşkar ve Dr. Sabri Şensoy atandı. Kastamonu Araçlı hemşehrimiz Prof. Dr. . Mustafa Safran'da Ziya Selçuk'la birlikte göreve başlamıştı.(Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER