KUZKA, 3 ilin öğretmenlerine kodlama eğitimi veriyor

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) ve İl Milli Eğitim Müdürlükleri iş birliğinde Kastamonu, Çankırı ve Sinop’ta görevli okul öncesi, ilkokul ve ortaokul öğretmenlerine yönelik düzenlenen “Teknoloji Girişimciliği Temel Kodlama Yetkinlikleri Eğitim Atölyesi” başladı.

KUZKA, 3 ilin öğretmenlerine kodlama eğitimi veriyor

EĞİTİMLERDEN 140 ÖĞRETMEN FAYDALANACAK
KUZKA tarafından TR82 Bölgesi İl Milli Eğitim Müdürlükleri iş birliğinde düzenlenen online atölye çalışmalarıyla öğretmenlerin teknoloji girişimciliği alanında bilgilerini artırmak ve öğrencilerin teknoloji girişimciliği alanında eğitimlerine destek sağlanması amaçlanıyor. Eğitimlere, Kastamonu, Çankırı ve Sinop İl Milli Eğitim Müdürlükleri bünyesinde anaokulu, ilkokul ve ortaokullarda görev yapan toplam 140 öğretmen katılıyor. Eğitimlerden okul öncesi ve ilkokul düzeyinde 40’ar, ortaokul düzeyinde ise 60 öğretmen faydalanacak. Atölye çalışmalarında öğretmenlere algoritma mantığı, blok tabanlı programlama ve simülasyon konularında eğitimler verilecek.
EĞİTİMLER BİLGİSAYAR VE TABLET ÜZERİNDEN ONLİNE YAPILACAK
Eğitimlerin okul öncesi (anaokulları) grubunda, öğretmenlerin Algoritma ve ScratchJr. programlarının kullanımı eğitimi için bilgisayar veya tabletle, ilkokullarda Algoritma, MaKeyMaKey ve Scratch programları kullanımı eğitimi için bilgisayarla, ortaokullarda Algoritma, Scratchve Arduino programlarının kullanımı eğitimi için bilgisayar ile online bağlanarak katılmaları gerektiği belirtildi.
YAYGINLAŞTIRMA EĞİTİMLERİ DÜZENLENECEK
Eğitimler tamamlandıktan sonra eğitimleri alan öğretmenler kendi okullarında veya yakın çevre okullardaki diğer öğretmenlere aldıkları eğitimi anlatacak. Ayrıca, Teknoloji Girişimciliği Temel Kodlama Eğitimleri sayesinde eğitim alan tüm öğretmenler, dersine girdiği öğrencilere uygulama eğitimi de verecek. Böylece yılsonuna kadar Kastamonu, Çankırı ve Sinop illerinde tüm kademelerde birçok öğrencinin temel kodlama eğitimleri ile ilgili çalışma yapması sağlanacak. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER