'Kurallar sadece bizim çocuklarımıza özgü mü?'

CHP Kastamonu İl Eğitim Sekreteri Cumhur Genç, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı iş birliğiyle hazırlanan “Okullarda Kovid-19 Pozitif Vaka Çıkması Durumunda Yapılması Gereken Uygulamalar Rehberi”ne tepki gösterdi

'Kurallar sadece bizim çocuklarımıza özgü mü?'

CHP Kastamonu İl Eğitim Sekreteri Cumhur Genç, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı iş birliğiyle hazırlanan “Okullarda Kovid-19 Pozitif Vaka Çıkması Durumunda Yapılması Gereken Uygulamalar Rehberi”ne tepki gösterdi.

Genç, açıklamasında, “Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı iş birliğiyle "Okullarda Kovid-19 Pozitif Vaka Çıkması Durumunda Yapılması Gereken Uygulamalar Rehberi" hazırlandı.  Bu kapsamda, bir sınıfta öğrencilerden herhangi birine Kovid-19 pozitif tanısı konulması durumunda öğrenciler izleme alınacak ve okula devam edecekler. Aynı durumda, öğretmenler de izleme alınacak ve eğitim vermeye devam edecekler. Aynı sınıfta 10 gün içinde 2. kez vaka çıktığında sınıf öğrencilerinin tamamı, yakın temaslı olarak kabul edilecek. Bu öğrenciler, eve gönderilecek ve 14 gün boyunca temaslı takibine alınacak. Yeni tedbirler kapsamında Öğrenci, Öğretmen ve Aileleri yine hiçe sayılmakta olup kendi kaderleriyle baş başa bırakılmıştır. Bu hataya bizler mecburen dahil olmaktayız. Ya siz onaylayanlar? Yarın kendi çocuklarının sınıfında böyle bir sorunun yaşanması durumunda belirtilen kurallar dahilinde mi hareket edecekler, yoksa kurallar sadece bizim çocuklarımıza özgü mü?” ifadelerini kullandı. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER