KÜ’de STEM&Makers etkinliği

Kastamonu Üniversitesi (KÜ) ev sahipliğinde; kapsayıcı bir bakış açısıyla toplumun her yaş kesiminden bireyleri bilim ve teknoloji ekseninde bir araya getiren STEM&Makers Fest/Expo etkinliği gerçekleşti

KÜ’de STEM&Makers etkinliği

Kastamonu Üniversitesi (KÜ) ev sahipliğinde; kapsayıcı bir bakış açısıyla toplumun her yaş kesiminden bireyleri bilim ve teknoloji ekseninde bir araya getiren STEM&Makers Fest/Expo etkinliği gerçekleşti.

25-26 Eylül tarihlerinde Kastamonu Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi STEM&Maker Lab, ABD Büyükelçiliği ve Millî Eğitim Bakanlığı işbirliği ile KÜ Eğitim Fakültesi’nde düzenlenen etkinliğe katılımcılar yoğun ilgi gösterdi.

Etkinlikte, Kimyanın Gizemli Renkleri, Nanoteknoloji, Öğrencinin Kimyası bilim şovları, etkileşimli Leonardo’nun Makineleri sergisi ve her yaştan katılımcıya hitap eden Kaosun Ritmi, Böcek Robot, Geometrik Tasarım, Denge Piramidi, Mekatronik, Mühendis Beyinler, Mühendis Çocuk: Elektronik 101, FabLAB, Genlerin Dünyası, Einstein STEM Lab, TI Teknolojileri ile STEM, Ölçme ve Değerlendirme: PISA ve TIMSS, 3 Boyutlu Tasarım gibi birbirinden farklı 23 atölye çalışması yapıldı.

Katılımcılardan Eğitim Fakültesi Dekanı Ahmet Kaçar, Kastamonu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serkan Demirkıran ve Hacettepe STEM Maker Lab Başkanı ve STEM Maker Fest/Expo Koordinatörü Prof. Dr. Gültekin Çakmakcı, bireylerin bilim ve teknoloji kültürüyle yetiştirilmesi sürecinde bu tür etkinliklerin önemi ve katkıları hakkında paylaşımlarda bulundu. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER