KÜ, Kazakistan'la protokol imzaladı

Kastamonu Üniversitesi ile Kazakistan Nur-Mubarek Mısır İslam Medeniyeti Üniversitesi arasında Mevlana Değişim Programı Protokolü ve İkili İş Birliği Anlaşması imzalandı

KÜ, Kazakistan'la protokol imzaladı
banner72

, Kazakistan'la protokol imzaladı

Kastamonu Üniversitesi ile Kazakistan Nur-Mubarek Mısır İslam Medeniyeti Üniversitesi arasında Mevlana Değişim Programı Protokolü ve İkili İş Birliği Anlaşması imzalandı.

Üniversite Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, Kazakistan Nur-Mübarek Mısır İslam Medeniyeti Üniversitesi’nin açılışının 20. Yılı münasebetiyle gerçekleştirilen programa davet edildi.

Program kapsamında 27-28 Mayıs 2021 tarihlerinde Kazakistan Almatı Nur-Mubarek Mısır İslam Medeniyeti Üniversitesi’ne ziyarette bulunan  Rektör Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, Kazakistan Müftüsü Naurızbai Taganoglu, Kazakistan Almatı Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı, Kazakistan Dini Ataşesi, Kazakistan Eğitim Ataşesi ve Kazakistan Ticaret Ataşesi ile de görüşmelerde bulundu.

Ziyaret kapsamında 27 Mayıs 2021 tarihinde “Milli Ve Manevi Birliğin Güçlenmesinde Din Eğitiminin Rolü” adlı konferansta bir sunum gerçekleştiren Rektör Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal ile Kazakistan Nur-Mubarek Mısır İslam Medeniyeti Üniversitesinin Rektörü Muhammad ash-Shahat al-Gindi arasında Mevlana Değişim Programı Protokolü ile İkili İş Birliği Anlaşması imzalandı.

İki üniversitenin fakülte, bölüm ve araştırma enstitüleri ile öğretim elemanlarının yanı sıra, doktora ve yüksek lisans öğrencileri değişimini kapsamakla birlikte akademik iş birliğini geliştirmeyi hedefleyen anlaşma ile iki üniversite arasında kitap, eğitim-öğretim materyalleri ile akademik yayın değişimi, sempozyumlar, konferanslar, seminerler, ortak proje ve organizasyonlar, özel ziyaretler ve diğer bilimsel faaliyetler, araştırma ve eğitim faaliyetlerinde ortak programların uygulanması, eğitimsel süreci geliştirmek için öğrenci değişimi gibi konularda anlaşma sağlandı.

İmza töreninde ÜniversiteRektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Atalan, Kazakistan Nur-Mubarek Mısır İslam Medeniyeti Üniversitesinin Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Kairat Kurmanbayev, Akademik ve Öğrenci İşleri Daire Başkanı Dr. Sandybayevich Zhalgas Saduakhasov ve Dini Hizmet ve Araştırmalar Merkezi Müdürü Nusupkhan Timur hazır bulundu. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER