Kolej mantığında anaokulu

ÖZÜM ÇOCUK ANAOKULU, EĞİTİME BAŞLADI

Kolej mantığında anaokulu

Kuzeykent Mahallesi Akkent Sitesi’nde hizmete giren “Özüm Çocuk Anaokulu”nun açılış töreni, geçtiğimiz haftasonu yapıldı. Yöneticiliğini, 14 yıllık kolej ve özel okul tecrübesi bulunan Kazım Elmacı’nın yaptığı ve minik öğrencilerin konforu için her detayın düşünüldüğü Özüm Çocuk Anaokulu, bütün ayrıcalıkları ile eğitim-öğretim hayatına başladı.

“YEMEK LİSTELERİ ÖZEL DİYETİSYENLER TARAFINDAN HAZIRLANIYOR”

Özüm Çocuk Anaokulu’nun özellikleri ve tecrübelerini aktaran Kazım Elmacı şu ifadeleri kullandı; “14 yıldır eğitim-öğretim hayatının içerisindeyim. Kastamonu’da çeşitli özel okullarda çalıştım. Final Dershanesi, Karabük TED Koleji, Bahçeşehir Koleji ve Tema Kolejinde öğretmenlik, yöneticilik görevlerim oldu. Özüm Çocuk Anaokulu, Kuzeykent Akkent Sitesinde lokasyon olarak çok uygun bir bölgede. Eğitim Araştırma Hastanesi, Jandarma Komutanlığı, Adliye, İl Özel İdaresi ve İller Bankası, bütün önemli yerlerin kesişme noktalarında yer alıyor. Özüm Çocuk Anaokulu, tam konseptli bir okul. Sabah 08.00 ve akşam 18.00 aralığında öğrencilerimize hizmet vereceğiz. Anaokulumuzda sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve ikindi aperatiflerimiz var. Yemeklerin hepsi deneyimli aşçı tarafından okulumuzda pişirilmektedir. Yemek listelerimiz İstanbul’un önde gelen hastanelerinden Live Hospital’ın özel diyetisyenleri tarafından her hafta hazırlanmaktadır” dedi.

“ÖĞRETMENLERİMİZİN TAMAMI 4 YILLIK LİSANS MEZUNU”

Eğitim kadrolarını ve okul binasını tanıtan Elmacı; “Özüm Çocuk Anaokulu’ndaki öğretmenlerimizin tamamı 4 yıllık lisans mezunu. Öğretmenlerimiz alanlarında tecrübeye sahiptir. PCR testleri ve kovid-19 virüsüne karşı aşıları tamdır. Okulumuzda çalışan eğitimcilerimizde ilk önce aradığımız kriterlerin başında eğitim-öğretim enerjisi gelmekte, ama bununla birlikte 3-6 yaş aralığındaki çocuklara hitap edebilecek vicdan ve merhameti de özellikle önemsiyoruz. Toplam öğrenci kapasitemiz 72, 6 sınıfımız var. Özüm Çocuk Anaokulu’nu diğer okullardan ayıran en önemli özellik, tüm sınıflarımızın 12 kişilik olmasıdır. Okulumuzun yerleşim planı tek kat üzerine, bu çok önemli. Okulun içerisinde çocukların düşmesine sebep olabilecek bir merdiven yapısı yok. Bu bizim için çok önemli. Okulumuzun içerisindeki alanların tamamı, koridorlar, uyku odası ve jimnastik odası gibi alanların hepsi 26 mm kalınlığındaki minderlerle döşenmiş durumda. Güzel bir ısı yalıtımı ve konfor sağlanıyor. Okulumuzun her noktası 24 saat güvenlik kameraları ile izlenerek kontrol altında tutuluyor. Bahçemiz geniş ve öğrencilerimizin rahatlıkla güven içerisinde oynayabileceği bir şekilde dizayn edildi. Yılların getirdiği tecrübelerimle kolej alt yapısında anaokulu eğitimi vereceğiz” diye konuştu. (Furkan Karaca)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER