'Kastamonu’da genç neslin ihyası çalışacağız'

Kasım 2020'de TÜGVA Kastamonu İl Temsilciliği görevini Burak Arslan’dan devralan Selim Önen ve yeni yönetim kurulu için genel kurul yapıldı

'Kastamonu’da genç neslin ihyası çalışacağız'

Kasım 2020'de TÜGVA Kastamonu İl Temsilciliği görevini Burak Arslan’dan devralan Selim Önen ve yeni yönetim kurulu için genel kurul yapıldı. Pandemi dolayısı ile daha önce yapılamayan genel kurul, TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu, TÜGVA Teşkilat Başkanı İbrahim Beşinci, TÜGVA Karadeniz Bölge Sorumlusu Enes Seba’nın katılımı ile gerçekleşti.

Hafız Ali Kızılkaya’nın Kur’an’ı Kerim Tilaveti ve istiklal marşı ile başlayan Genel Kurula Ak Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, Merkez İlçe Başkanı Akif Güzel, Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Sayıkoğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Güray Parçal, Gençlik Spor İl Müdürü Reşat Asrak, Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı  Orhan Sancaktaroğlu, MÜSİAD Şube Başkanı Ahmet Sevgilioğlu, İlim Yayma Cemiyeti   Başkanı Mehmet Uyanık, Deniz Feneri Başkanı Halit Bitkin, TÜGVA İlçe Temsilcileri, TÜGVA yöneticileri ve gönüllüleri katıldı.     

TÜGVA Kastamonu İl Temsilcisi Selim Önen, genel kurulda yaptığı konuşmada, ''Genç neslin Kastamonu’da ihyası ve medeniyetimizin yeniden inşası için, zamanımızdan ve ailemizden feragat ederek yola çıktığımız bu kutlu dava da Allah nasip ettiği müddetçe Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ifadesiyle dikleşmeden dik durarak, çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Omuzlarımızdaki sorumluluğun ne kadar ağır olduğunun bilincindeyiz. Bugüne kadar taşın altına elimizi değil, gövdemizi koymaktan bir adım geri durmadık, bugünden sonra da durmayacağız. Yine büyük insan, mücadele ve hizmet adamı rahmetli Celalettin Ökten hocamızın deyimiyle, Asrın idrakine müdrik (aklı ermiş), asrın ilimleriyle mücehhez (donanmış), Doğuyu da bilen Batıyı da bilen, aydın desinler diye dininden taviz vermeyen, dindar desinler diye tutucu olmayan, bütün farklılıklara karşı hoşgörülü olan bir neslin yetişmesidir'' dedi.

TÜGVA Kastamonu İl Temsilciliğinde yeni Yürütme Kurulu Murat Arucu, Teşkilat Koordinatörü Murat Külahsızoğlu, Mali İşler Koordinatörü, Rıdvan Kara Ortaokul Koordinatörü Volkan Coşkun, Lise Koordinatörü Mustafa Billurcu, Üniversite Koordinatörü Betül İspir Kadın ve Aile Koordinatörü Zülküf Dal, Kurumsal İletişim Direktörü ve  Yönetim Kurulu ise Şevket Kaya, İbrahim Ayaz, Yunus Dal, Batuhan Kuşlu, Zeliha Ercemal, Emine Betül Okur Sevdenur Deli, Furkan Sancaktaroğlu, Celal Karadöl, İrem Alipehlivan, Muhammed Ali Kılınç ve Feyzanur Arslan şeklinde oluştu. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER