“Kastamonu'yu eğitim üssü haline getireceğiz”

Hazerbey Okulları Genel Müdürü Orhan Hazer, Olukbaşı'da yapılan yeni kampüsün 6 Eylül'de açılacağını bildirdi

“Kastamonu'yu eğitim üssü haline getireceğiz”

Hazerbey Okulları Genel Müdürü Orhan Hazer, Olukbaşı'da yapılan yeni kampüsün 6 Eylül'de açılacağını bildirdi.

Genel Müdür Orhan Hazer, Kuzeykent mevkiinde bulunan Hazerbey Okulu'nda bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda Olukbaşı mevkiine yapılan yeni kampüs ile ilgili bilgilendirmede bulunan Hazerbey, okulların gelecek vizyonu hakkında da konuştu.

"ÖĞRENCİLERİMİZİ HAYATA HAZIRLAMAK İÇİN ELİMİZDEN GELEN HER ŞEYİ YAPACAĞIZ”

Yaşanan sel afeti nedeniyle afetzede vatandaşlara geçmiş olsun dilekleri ile konuşmasına başlayan Orhan Hazer, “2021-2022 eğitim öğretim yılı Kovid-19 virüsün etkisi altında geçti 1.5 yıllık koronavirüs süreci içerisinde okullar belli bir süre kapalı kaldı. Sınıflarda seyreltilmiş eğitim eğitimler yapıldı. Ancak 2021-2022 eğitim öğretim yılında, bakanlığımızın talimatı ile yüz yüze eğitime bütün kademelerde ve bütün sınıflarda Kovid-19 virüsünden önceki sistemdeki gibi başlayacak. Hazarbey okulları bu süreçte ne yaptı? Kıymetli öğrencilerimiz ve Kastamonu’muz için belli bir yatırım yaptık ve yatırımı tamamladık. 6 Eylül sabahı inşallah Olukbaşı’ndaki kampüsümüzde anaokulundan, fen lisemize kadar bütün öğrencilerimizi ağırlayacağız ve eğitim ve öğretim yılımıza başlayacağız.  Mehmet Akif Ersoy'un kahraman ordumuza ithaf ettiği İstiklal Marşımızı hep birlikte okuyarak bismillah diyeceğiz" dedi.

"ÇOK BÜYÜK BİR KAMPÜS YAPTIK"

Salgın sürecinde Hazerbey Okulları olarak gelişim gösterdiklerini söyleyen Genel Müdür Hazer, "Okulumuz yaklaşık 2 bin öğrenci kapasiteli bir okul, çok büyük bir kampüs yaptık. Kız ve erkek öğrencilerimiz için ayrı ayrı yurt binası yaptık, yüzme havuzu yaptık, konferans salonları yaptık. Cep sineması, uzay gözlem evi, robotik kodlama, bilgisayar ve bilişim sistemleri ile ilgili atölyemizi yaptık. Okullarımızın içerisinde eskiden olmayan ve yeni okulumuzun içerisinde bulunacak olan yenilikler getirdik. Hazerbey koleji kampüsü yaşayan bir okul olacak, saat 08.30'dan akşam 17.30'a kadar değil 24 saat eğitim öğretim faaliyetlerinin devam ettiği eğitim kurumu olacaktır. Öğrencilerimizle geceleri çalışacağız, yurtlarda kalan öğrencilerimizle hayata hazırlamak noktasında 7/24 enerji harcayacağız, öğrencilerimizin hobi bahçeleri olacak, domates, salatalık, biber ve meyveler sebzeler yetiştirecekler. Yeri gelecek toprak kazacaklar, yeri gelecek tuğla örecekler, yeri gelecek ellerini tornavidayı alıp bir vidayı sıkacaklar. Öğrencilerimizi hayata hazırlama noktasında, bu yaşam mücadelesi içerisinde güçlü ve kuvvetli olabilmeleri noktasında elimizden gelen her şeyi yapacağız” diye konuştu.

"İHA VE DRONE EĞİTİMLERİ VERECEĞİZ"

Teknolojiyi yönelikte projeler hazırladıklarını ifade eden Hazer, şu ifadeleri kullandı: “Öğrencilere insansız hava aracı (İHA) ve drone eğitimleri vereceğiz, drone kullanmayı öğrenecekler. Robotik kodlama noktasında öğrencileri en ileri seviyeye taşımaya çalışacağız, bunun için bütün ekibimizle ve eğitici öğretici arkadaşlarımız ile canhıraş bir vaziyette gayret edeceğiz. Sosyal faaliyetlerimizde çok önde olacak, öğrencilerimizi sporun her noktası ile buluşturacağız bilardo bile oynamaları noktasında öğrencilerimize katkı sunmaya çalışacağız. Elbette ki bu yıl yabancı dile herzamankinden biraz daha fazla önem vereceğiz, yabancı yayınlar kullanacağız. Bu noktada elimizde özellikli olan gerçekten öğrencilerimize değer katabileceğini düşündüğümüz, öğretmenlerimiz ve uzmanlarımız ile çalıştık, bunu belli bir noktaya iyi getirdik, inşallah Kastamonu eğitimine Hazerbey Koleji olarak elimizden gelen bütün katkıyı sağlamak için koşturacağız. Çankırı’dan gelen öğrencilerimiz var, Karabük’ten gelen öğrencilerimiz var, Kastamonu'nun tüm ilçelerinden gelen öğrencilerimiz var, yurtlarımızda dışardan gelen öğrencilerimize barınma imkanı sunacağız ve inşallah Kastamonu’yu ve Olukbaşı’yı eğitim üssü haline getireceğiz." (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER