Müzik indir

16 Ocak 2021 Cumartesi

‘Halk perişan halde’

Hemşehrimiz Prof. Dr. Oruç’a hizmet ödülü

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı hemşehrimiz Prof. Dr. M. Selçuk Oruç, Üniversite tarafından bu yıl ilk kez verilen Hizmet Ödülüne layık görüldü.

16 Aralık 2015 Çarşamba 10:23
Hemşehrimiz Prof. Dr. Oruç’a hizmet ödülü
 Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı hemşehrimiz Prof. Dr. M. Selçuk Oruç, Üniversite tarafından bu yıl ilk kez verilen Hizmet Ödülüne layık görüldü. Üniversite Senatosu tarafından oy birliği ile ödüle layık görülen Prof. Dr. Oruç, 41 yılı aşkın süredir diş hekimliği mesleğine hizmet veriyor. Oruç’un ödülü, Üniversitenin düzenlediği Akademik Yükselme, Yayın, Bilim ve Hizmet Ödülleri Töreninde takdim edildi. 

Bülent Ecevit Üniversitesi bir ilki daha gerçekleştirdi. Üniversitenin Bilim, Sanat ve Hizmet Ödülleri Yönergesi doğrultusunda ilk Hizmet Ödülüne, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı ve Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Selçuk Oruç layık görüldü. Sezai Karakoç Kültür Merkezinde, 9 Aralık Çarşamba günü düzenlenen Akademik Yükselme, Yayın, Bilim ve Hizmet Ödülleri Töreninde takdim edilen ödülü alan Prof. Dr. Oruç, “41,5 yıllık meslek yaşamımda layık görüldüğüm bu ödülle, bana büyük bir gururu yaşattınız” dedi.

SELÇUK ORUÇ KİM?

Prof. Dr. Selçuk Oruç, 1951 yılında Kastamonu’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kastamonu’da tamamladı. İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde öğrenimini tamamladı. Teğmen unvanı ile başladığı meslek yaşamını 2009 yılından sonra Prof. Dr. Albay unvanı ile devam ettirdi. 2010 yılından itibaren Bülent Ecevit Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde meslek yaşamına devam ediyor. Halen bu Fakültede Dekan olarak görev yapan Oruç’un bir meslek patenti (fixed partial prosthesis remover), 100’ün üzerinde bilimsel yayını bulunuyor. Prof. Dr. Selçuk Oruç evli ve iki çocuk babası.(iha)

İhlas Haber Ajansı

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV