Hazerbey’in bursluluk sınavına rekor katılım

Kastamonu ve Batı Karadeniz’in en büyük koleji olan Hazerbey Koleji’nin, 2022-2023 eğitim öğretim dönemi “bursluluk sınavı” Olukbaşı Kampüsünde yapıldı.

Hazerbey’in bursluluk sınavına rekor katılım
banner72

Yaklaşık 70 milyon lira yatırım bedeli ile Orhan Hazer tarafından ilimize kazandırılan kolejde yapılan bursluluk sınavına 4-5-6-7-8-9-10 ve 11. sınıf düzeylerinde yaklaşık 2 bin 800 öğrenci katıldı. Bursluluk sınavı sonuçlarına göre öğrencilere yüzde 100’e varan indirimler kazanma fırsatı sunuldu.

HAZER: “GELECEK BİZİMDİR”

Hazerbey Okulları Kurucu Genel Müdürü Orhan Hazer yaptığı açıklamada; “ Hazerbey Koleji bursluluk sınavı, adeta ilimizde gelenekselleşmiş bir sınav edası içinde yapılıyor. Bu sınavlarımıza katılımın çok yüksek oluşu bizleri sevindiriyor. İl merkezinden köy okullarımıza kadar her okulumuzdan öğrencinin de bursluluk sınavımıza katılması bizler için övünç kaynağı. Bursluluk sınavımıza göre kayıt fırsatları sunuyoruz. 30 bin metrekare alanda hizmete açtığımız okulumuzda %100 İngilizce eğitim verdiğimiz anaokulumuz; ilkokul, ortaokul, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi bulunuyor. Sağlık Lisemiz de Kuzeykent kampüsümüzde öğretime devam ediyor. Bu yatırımı, yavrularımızın büyük şehirlerle eşit şartlarda yarışmaları için değil daha iyi şartlarda eğitim görmeleri için yaptık. 5 yıldızlı yurt binamızı da hizmete açıyoruz. Çevre illerden gelen talepler bizi bu yöne itti. Belli ki Kastamonu’yu eğitim öğretim iklimi ile de tanıtmaya muktediriz. Bunu başardık yine başaracağız. Hedefimiz ulusal ve uluslararası alanda yeter vizyona sahip, ülkesine ve milletine sevdalı kuşaklar yetiştirmektir. Tüm öğrencilerimizi ve velilerimizi Hazerbey ailesinin bir ferdi olmaya davet ediyorum. Gelecek bizimdir” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER