Hazerbey'de bursluluk sınavı heyecanı

Hazerbey Okulları 2021-2022 eğitim öğretim yılı Anadolu Lisesi, Sağlık Lisesi ve Fen Lisesi kayıtlarında kullanılacak bursluluk sınavını Kuzeykent Kampüsü’nde gerçekleştirdi

Hazerbey'de bursluluk sınavı heyecanı

Hazerbey Okulları 2021-2022 eğitim öğretim yılı Anadolu Lisesi, Sağlık Lisesi ve Fen Lisesi kayıtlarında kullanılacak bursluluk sınavını Kuzeykent Kampüsü’nde gerçekleştirdi.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da yoğun bir katılımın olduğu bursluluk sınavı,pandemi nedeniyle seyreltilmiş sınıflarda tüm hijyen ve sosyal mesafe önlemleri alınarak yüz yüze yapıldı. HES kodları sorgulanarak sınava alınan öğrenciler LGS formatıyla birebir aynı şekilde hazırlanmış sınavda ter döktüler.

''TÜM İMKANLARIMIZI SEFERBER EDECEĞİZ''

Hazerbey Okulları Kurucu Genel Müdürü Orhan Hazer yaptığı açıklamada: “ Bursluluk sınavımızı, bu yıl tüm hijyen kurallarına uygun olarak seyreltilmiş ve sosyal mesafeye göre düzenlenmiş sınıflarımızda yüz yüze icra ettik. LGS’nin yakın olması nedeniyle de öğrencilerimize bir nevi prova olması amacıyla sınavımızı aynı formatta oturumlar halinde yaptık. Sınavımıza giren tüm öğrencilerimize yeni kampüsümüzün kapılarını sonuna kadar açmak amacıyla başarı sıralarına göre burslar belirledik ve burs oranları dört yıl boyunca geçerli olacak. Bu yıl sınavımızın hafta içinde yapılması nedeniyle sınava girmek isteyen ancak çeşitli nedenlerle giremeyen ilçelerdeki öğrencilerimizle yine çeşitli mazeretleri nedeniyle sınavımıza katılamayan öğrencilerimize okulumuza kayıt yaptırmak istemeleri durumunda 'Kabul Sınavı' yaparak burs verme kararı aldık. Eylül ayından itibaren çok büyük yatırımlar yaptığımız Olukbaşı Kampüsümüzde olacağız ve tüm imkânlarımızı yavrularımız için seferber edeceğiz. Erken Kayıt dönemimizi de bursluluk sınavımızla birlikte açmış bulunuyoruz. Velilerimizi okulumuzla ilgili bilgi almaya ve ömürlük hatırıyla kahvemizi içmeye bekliyoruz” dedi. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER