Güzel'den , MKAL'e ziyareti

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Akif Güzel ve yönetim kurulu üyeleri, Mustafa Kaya Anadolu Lisesi Müdürü Serdar Arpacı’yı ziyaret etti ve okul binasında incelemelerde bulundu

Güzel'den , MKAL'e ziyareti

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Akif Güzel ve yönetim kurulu üyeleri, Mustafa Kaya Anadolu Lisesi Müdürü Serdar Arpacı’yı ziyaret etti ve okul binasında incelemelerde bulundu.

Bu şekilde bir yatırımın Kastamonu’ya kazandırılmasında, AK Parti Milletvekillerinin büyük bir payı olduğunu ifade eden Güzel,  gençlerin en iyi şartlarda eğitim alması için hükümetin gerekli özveriyi gösterdiğini söyledi.  Deprem yönetmeliğine uygun olmayan okul binalarının yerine yeni okul binalarının yapıldığını aktaran Merkez İlçe Başkanı Güzel, yenilenen okullardan birinin de Mustafa Kaya Anadolu Lisesi olduğunu bildirdi.

“SPOR SALONU 22 MİLYON TL MALİYETİNDE”

Kastamonu’da bulunan birçok okulun son dönemde AK Parti hükümeti tarafından yenilendiğini söyleyen Güzel, “Deprem yönetmeliğine uygun olmayan eski okul binaları yıkılarak yerine modern binalar yapıldı ve eğitim camiamıza ve şehrimize kazandırıldı. Yenilenen okullarımızdan biri de köklü bir geçmişe sahip, birçok siyasetçi, akademisyen, işadamı, avukat, mühendis, bakan ve milletvekilinin yetiştiği Mustafa Kaya Anadolu Lisesidir. 24 Derslik, 115 kişilik konferans salonu, 3 laboratuar, 2 atölye, 12 büro, 1 fuaye alanı, 3 okul içi teneffüs alanı, 1 öğretmenler odası, 1 beden eğitimi salonu, 1 kütüphane, 1 kantin, 2 mescid, 4 depo, 1 kantin, 1 açık alan amfi, 1 açık alan oyun alanı ihtiva eden okul binası, 25 kişi kapasiteli yatakhane, 100 kişi kapasiteli yemekhane, 4 etüd odası, 1 dinlenme odası, 2 belletici odası, 1 çamaşırhane, 1 bulaşıkhane,1 revir, 25 duş ve tuvalet, fuaye salonu, sığınak ve mescid ihtiva eden pansiyon binası ve 345 kişi kapasiteli hentbol, basketbol, voleybol ve futsal gibi tüm spor branşlarına uygun kapalı spor salonu toplamda 22 milyon TL civarında bir maliyetle yapılmış ve hizmete açılmıştır” dedi.

“KASTAMONUMUZA EN İYİ HİZMETİ SUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Mustafa Kaya Anadolu Lisesi binasının modern derslikleri bulunan bir eğitim kompleksine dönüştüğünü aktaran Akif Güzel, “Bu şekilde bir yatırımın Kastamonumuza kazandırılmasında, Bakanlarımızın ve AK Parti Milletvekillerimizin payı büyüktür. Gençlerimizin en iyi şartlarda eğitim alması için hükümetimiz gerekli özveriyi göstermekte ve buna bağlı olarak da çalışmalarını gerçekleştirmektedir. Biz de Ak Parti Merkez İlçe Başkanlığı olarak geleceğimizin teminatı çocuklarımız ve gençlerimizin en iyi şartlarda eğitim görmelerini sağlamak adına Kastamonumuza eğitim alanında da kazandırılan yatırımları yerinde görmek amacıyla okullarımızı ziyaret ediyor ve okul müdür ve müdür yardımcılarımız ile görüşüyoruz. Bu kapsamda ziyaretlerimizi sürdüreceğiz ve AK Kadrolar olarak Kastamonumuza en iyi hizmeti sunmaya devam edeceğiz” diye konuştu. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER