Eğitimde yetki Türk Eğitim Sen'de

Memur Sendikaları yetki belirlemeleri gerçekleştirildi. Her yıl Mayıs ayının 15’inde yapılan Memur Sendikaları yetki belirlemesi sonrasında, Kastamonu Merkez’de yetki Türk Eğitim Sen’in oldu

Eğitimde yetki Türk Eğitim Sen'de

Eğitimde yetki Türk Eğitim Sen'de

Memur Sendikaları yetki belirlemeleri gerçekleştirildi. Her yıl Mayıs ayının 15’inde yapılan Memur Sendikaları yetki belirlemesi sonrasında, Kastamonu Merkez’de yetki Türk Eğitim Sen’in oldu. Yetkilendirmeden sonra Türk Eğitim Sen Kastamonu Şube Başkanı  Nedim Afacan, yazılı açıklamada bulundu.

Türk Eğitim Sen Kastamonu Şube Başkanı Nedim Afacan yaptığı yazılı açıklamada, “Duruşumuz, ahlaki değerler çerçevesinde hakkaniyetli bir yönetim oluşmasına öncülük etmiştir. Liyakatli atamalar yapılmasını sağlamak, çocuklarımıza sahip çıkmak, onları eğitim ve öğrenim alanlarında hep yukarıları hedefler hâle getirmek, eğitim çalışanlarını desteklemek ve eğitimcilerle öğrencilerimizi milletine, memleketine, devletine, ailesine bağlı kılmak önceliklerimiz olmuştur” ifadelerini kullandı.

“YÜREKLERDE BÜYÜYEN BİR SENDİKA”

''Bilindiği üzere her yıl mayıs ayının 15'i, memur sendikalarının yetki belirleme tarihidir '' ifadelerini kullanan Türk Eğitim Sen Şube Başkanı;“1992 yılında kurulan sendikamız Türk Eğitim Sen, hak aramada zerre zafiyet göstermeden dik duruşun adresi olmayı başarmış;  üyesiyle, yöneticileriyle, Genel Merkezi'yle uyum içinde çalışmıştır. Her daim üyesinin yanında yer alan, üzülen üyesiyle üzülen, sevinen üyesi ile sevinen, ayrıştırmayan, aksine birleştiren, yalandan dolandan uzak, kimseyi kandırmadan, kimseyi korkutmadan, gönüllerde yer alarak yüreklerde büyüyen bir sendika olmuştur” dedi.

“merkez ilçe yetkisi 845 üyemiz ile TÜRK EĞİTİM SEN'in

Türk Eğitim Sen Başkanı Afacan; “ Bir yıl önce ne yazdıysak doğrudur. Bu yıl da vereceğimiz bilgiler hatasız doğru olacaktır. Gururluyuz çünkü eğitim çalışanları, yetki sizde demiştir. Size güveniyoruz demiştir.  Güveni asla boşa çıkarmayacağız. Milli Eğitim Müdürlüğü bağlamında merkez ilçe yetkisi 845 üyemiz ile TÜRK EĞİTİM SEN'in olmuştur. Kastamonu Üniversitesinde ise en yakın rakibinin üç katı üye sayısına sahip Türk Eğitim Sen 300 üyesi ile yetkili sendika konumunu devam ettirmiştir. Kastamonu'da, eğitim çalışanları kolunda il yetkisi ise 2109 üyesi ile Türk Eğitim Sen'in olmuştur. Türk Eğitim Sen ilimizde faaliyet gösteren eğitim sendikaları arasında üye artışı olan tek sendikadır. İlimizde memur sendikalarının tamamı içinde en çok üyeye sahip sendika olarak,Türk Eğitim Sen, Kastamonu'da yerini alarak güvenilen adres olmaktan gurur duymaktadır. Türkiye genelinde, yetki sürecinde yetkisini geri alan ilk ilin Kastamonu olmasının onurunu ve mutluluğunu da yaşıyoruz” ifadelerine yer verdi.

“GÜVENLERİNİ BOŞA ÇIKARMADIK, ÇIKARMAYACAĞIZ”

''Bu başarıyı bize yaşatan 2109 yüreği güzel, kendi özel çok kıymetli üyelerimize teşekkür ediyoruz'' diye konuşan Nedim Afacan; “Güvenlerini boşa çıkarmadık, çıkarmayacağız. Bizlere, bu yolculukta, çalışmalarımızda destek veren başta genel başkanımız Talip Geylan ve genel başkan yardımcılarımız olmak üzere, Türkiye Kamu-Sen Kastamonu Şube başkanlarım ve temsilcilerine ve yönetimlerine, Yönetim Kurulu üyelerimin hepsine, ilçe yönetiminde görev alan kıymetli arkadaşlarıma, Kastamonu Üniversitesi yönetim kurulumuza,kadın komisyonlarımıza ve bize tekrar yol açan 2109 adam gibi adama teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.  (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER