Büyükelçiden KÜ'ye ziyaret

Türkmenistan Ankara Büyükelçisi İşankuli Amenlıyev, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal’ı ziyaret ederek, eğitim için üniversitede bulunan Türkmenistanlı öğrencilerle buluştu

Büyükelçiden KÜ'ye ziyaret

Türkmenistan Ankara Büyükelçisi İşankuli Amenlıyev, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal’ı ziyaret ederek, eğitim için üniversitede bulunan Türkmenistanlı öğrencilerle buluştu.

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Atalan ile Üniversite Dış İlişkiler Koordinatörü M. Öztürk Akçaoğlu yer aldı.

Nazik ziyaretinden dolayı Büyükelçi İşankuli Amanlıyev’e teşekkür eden Rektör, üniversitede eğitim gören Türkmenistanlı öğrenciler hakkında bilgiler aktardı.

Büyükelçi Amanlıyev, Türkmenistanlı öğrencilere gösterdikleri ilgi dolayısıyla Rektör Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal’a teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Ziyaret, hediye takdiminin ardından son buldu. Görüşmenin ardından Büyükelçi Amanlıyev, Türkmenistanlı öğrencilerin hazır bulunduğu toplantıya katıldı. Toplantıda, sonra söz alan Türkmenistanlı öğrencilerle de üniversite ile ilgili görüş ve önerilerini paylaştı. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER