'Bu tür zorlamalar doğru değil'

Türk Eğitim Sen Kastamonu Şube Başkanı Nedim Afacan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; tüm meslek grupların aşı olması gerektiğine dikkat çekerek; vatandaşların zorla aşı olmasının da doğru olmadığını sözlerine ekledi

'Bu tür zorlamalar doğru değil'

Türk Eğitim Sen Kastamonu Şube Başkanı Nedim Afacan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; tüm meslek grupların aşı olması gerektiğine dikkat çekerek; vatandaşların zorla aşı olmasının da doğru olmadığını sözlerine ekledi.

Başkan Nedim Afacan, yaptığı değerlendirmede şu ifadelere yer verdi; ''Covid 19 önlemleri kapsamında insanlar aşı yaptırmalıdır. Sağlıkçılar, öğretmenler ve tüm meslek gurupları aşı yaptırmalıdır. Ama kişileri zorla aşı olmaya zorlamak doğru değildir. Belirti göstermeyen veya kendini rahatsız hissetmeyenlerden PCR testi istemek ise çok anlaşılır bir durum değildir. Ancak işin en ilginç yanı öğretmeni derse almayacağız anlayışı hangi yönetmelik hangi genelge gösterilerek ve yazılı olarak bildirilmeden yapılacak, problem dolu günler gelişecek. Bu tür bir zorlama bizce doğru bir yaklaşım değildir. Öğretmenlerimiz okullarda sorumluluk duygusu içerisinde eğitim görevlerini yerine getirmekte ve özverili bir şekilde bu eğitim süreci devam ederken öğretmeni okul idareleri ile karşı karşıya getirecek sözlü talimatlar sorun çözmeyecek eğitim öğretimin amacı dışında bir sürece camiamızı çekecektir. Yetkililerin tekrar bu sözlü talimatları zamana yayarak gündemi değiştirmelerinin doğru olacağı kanaatindeyiz. Öğretmenlerimiz eğitim çalışanlarımız emin olun gereken hassasiyeti gösterecektir'' dedi. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER